Resident Evil 2 (2019)'nin Demosu Çok Yakında Yayınlanacak

Bu senenin en çok beklenen oyunlarından bir tanesi olan Resident Evil 2 (2019), 25 Ocak 2019 tarihinde PlayStation 4, PC ve Xbox One için satışa sunulacak. Eğer oyun için sabırsızlanıyorsanız, çıkışından önce denemeniz mümkün olacak. Hem de çok yakın bir zamanda. Mesela 11 Ocak 2018 tarihinde, yani bu Cuma günü!

Yeniden yapım Resident Evil 2, 2015 yılının Ağustos ayında duyurulmuş olmasına rağmen, ilk kez görmemiz E3 2018 fuarına kadar sürmüştü. Yıllardan sonra Raccoon City sokaklarına döneceğimiz Resident Evil 2 (2019), orijinal oyuna bağlı olarak acemi polis memuru Leon Scott Kennedy ve ağabeyi Chris'i bulmak için şehre gelen Claire Redfield ikilisinin başlarından geçenleri anlatıyor. Oyunun çıkışına oldukça az bir zaman kaldı. Capcom ise her yeni Resident Evil oyununda olduğu gibi, bu oyunu da çıkışından önce yayınlanacak olan demo sayesinde denememiz için bir fırsat sunacak.

Bahsi geçen ve 1-Shot adı altında yayınlanacak olan oynanabilir demonun varlığı, ilk olarak True Achivements sitesi tarafından Microsoft Store üzerinde keşfedilmişti. Capcom tarafından herhangi bir açıklama yapılmamış olmasından dolayı, yarım saat oynamamıza izin verileceğinin haricinde ek bir bilgiye sahip olamamıştık. Bugün ise beklenen duyuru en sonunda yapıldı. Resident Evil 2 (2019)'un demosu çok yakın bir zamanda PlayStation 4, PC ve Xbox One için yayınlanacak. Oynanabilir demoda, bu zamana kadar yayınlanmış olan oynanış videolarında da gördüğümüz Raccoon Şehri Polis Departmanı bölümüLeon Scott Kennedy karakteri ile oynamamıza izin verilecek. Tabii ki yarım saatlik bir zamanımız olacak. Eğer oynadığınız süre zarfında ölürseniz bunun demoya herhangi bir etkisi olmayacak ama süre dolmadan demoyu bitiremezseniz, adından da anlaşılacağı üzere tekrardan başlamak mümkün olmayacak. Eğer zamanında Raccoon Şehri Polis Departmanı binasından kaçmayı başarırsanız da ilk defa bu demoda görülecek bir sinematik ile karşılaşacaksınız.