Resident Evil 2'nin Yenilenmiş Versiyonu Bize Özlediğimiz Korku Deneyimini Sunacak

Resident Evil 2'nin Yenilenmiş Versiyonu Bize Özlediğimiz Korku Deneyimini Sunacak

90'lı yıllarda çıkış yapan Resident Evil serisi o döneme damgasını vuran video oyunu serileri arasındaydı. Capcom'un ünlü korku oyunu serisi survival horror türünü bize tanıtmıştı. Resident Evil oyunları etrafı mermi gölüne döndürdüğünüz klasik aksiyon oyunlarından farklı olarak sahip olduğunuz mermiyi ve eşyaları dikkatli kullanmanızı gerektiriyordu. Oyuncuları zorlu bir hayatta kalma macerasının içine çeken seri bu özelliklerini başarılı bir atmosferle birleştirince ortaya bir baş yapıt çıkmıştı.

Capcom geçtiğimiz dönemde seriyi yenileme kararı almış ve bu amaçla Resindet Evil HD Remaster ve Resident Evil 0 HD Remaster oyunlarını baştan yaratarak oyun severlerin beğenisine sunmuştu.

Resident Evil 2 HD Remaster bir süredir geliştiriliyordu

Capcom geçtiğimiz sene serinin 2. oyununu da yenileyip oyuncuların beğenisine sunacağını açıklamıştı. Muhtemelen Resident Evil 2 HD Remaster adını alacak bu oyunun orijinal versiyonundaki atmosferi bize yaşatıp yaşatmayacağı ise merak konusuydu. Bu merakı gidermek amacıyla Resident Evil 2 HD Remaster'ın yapım sürecinin başındaki isim olan Yoshiaki Hirabayashi ile bir röportaj yapılmış ve Hirabayashi'ye bu soru yöneltilmiş. Yapımcı verdiği cevapta yenilenen önceki oyunları referans göstererek bu işin altından kalkabileceklerini açıklamış.

Resident Evil HD Remaster'a ve Resident Evil 0 HD Remaster'a bakıldığında bu oyunların yüzeysel birer yenilenmiş versiyon olmaktan çok tamamen baştan ele alınmış versiyonlar olduklarını görebiliyoruz. Normalde bu tür yapımlarda oyunlardaki kaplamalar HD kalitede kaplamalarla değiştirilerek oyunlar piyasayua sürülüyor. Resident Evil serisinde ise yenilenen versiyonlarda oyun mekanikleri de elden geçirildi ve oyun grafikleri günümüzün bütün teknolojilerinden faydalanacak halde yapılandırıldı. Bu anlamda Resident Evil 2 HD Remaster'ın başarılı olması büyük bir olasılığa sahip.

Serinin yenilen versiyonları için hazırladığımız tam çözümlere bu bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLTLIxBAXSJ8Ysxr5kGJ2pzQnj3yzKmX8K

https://www.youtube.com/playlist?list=PLTLIxBAXSJ8ZT1woagabV8Z0FipWcYzdD

YORUMLAR