Resident Evil 7'nin Yeni Oynanış Videosu Yayınlandı!

Resident Evil 7'nin Yeni Oynanış Videosu Yayınlandı!

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda düzenlenen E3 2016 etkinliğinde Resident Evil 7 ilk kez karşımıza çıkmıştı. Sanal gerçeklik desteği ile duyurulan Resident Evil 7'nin E3 2016'ta gösterilen videosu bize bu oyunun serinin önceki oyunlarından bir hayli farklı olacağını gösteriyordu. Aradan geçen birkaç ayın ardından Almanya'nın Köln kentinde düzenlenen Gamescom 2016 etkinliğinde Resident Evil 7 tekrar karşımıza çıktı.

Yayınlanan yeni Resident Evil 7 oynanış videosu yine E3 2016'da yayınlanan ilk oynanış videosu ile aynı yapıya sahip. FPS kamera açısının kullanıldığı Resident Evil 7 bize önceki Resident Evil oyunlarından çok Outlast ve Silent Hills P.T. gibi oyunları hatırlatıyor:

Videoda kahramanımızla birlikte bizi takip etmekte olan ürpertici bir kadından kaçmaya ve saklanmaya çalışıyoruz. Bu da oyundaki aksiyon dozunun azaltılmış olması anlamına gelebilir. Bilindiği üzere Outlast ve Silent Hills P.T. oyunlarında düşmanlarımıza saldırmak yerine bulmacaları çözmeye odaklanıyor, etrafımızı keşfetmek ve kaçmakla uğraşıyorduk.

Capcom da Resident Evil 7'de farklı bir yapının bizi bekleyeceğinin sinyallerini veriyordu. Anlaşılan o ki bu farklı yapı survival - horror türü yerine piyasada tutmayı başaran yeni korku - macera oyunlarındaki yapı olacak.

Resident Evil 7, 24 Ocak 2017'de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapacak.

Resident Evil Aksiyonu Sevenler İçin Umbrella Corps Çıktı!

YORUMLAR