Resident Evil Serisi Eskisi Gibi Olmayacak

Resident Evil Serisi Eskisi Gibi Olmayacak

Son zamanlarda gelen Resident Evil 6 haberleri durdurak bilmiyor. Oyun basını ve oyunculardan gelen farklı eleştiriler, oyun hakkında fikir sahibi olmak isteyen insanların kafasını karıştırıyor. Bir kısım insan oyunu yerden yere vururken, bir kısımsa oyunun bu gidişatını doğru bir iş olarak yorumluyor.

Oyuna 10 üzerinden 9 puan veren editörler olduğu gibi 3 puan veren editörlerde bulunuyor.

İnceleme ortalamaları söz konusu olduğunda en önemli kaynak olarak gösterilen Metacritic'te Resident Evil 6'nın puanı 6.6 gibi düşük bir ortalama iken Resident Evil 5'in ortalaması 8.3, Resident Evil 4'ünse 9.6 olarak kayda geçilmiş.

Resident Evil 6 için verilen farklı inceleme notları ve düşük ortalamayla ilgili Capcom yetkililerinden daha detaylı açıklamalar gelmeye başladı.

Konuyla ilgili röportaj veren Capcom yetkilisi, firmanın seriye yeni bir hayat vermeye çalıştığını ve insanların bunu yavaş yavaş anlayacağını söyledi. Ağır hareket eden zombilerin etfarınızı çevirdiği bir evde, garip bir nişan alma sistemi ve zorlu kamera açılarıyla geçen bir oyun deneyimi yerine hala ana elementlere bağlı kalan daha modern ve akıcı bir oyun deneyimi sunmak istediklerine değindi.

"Sizlere 3 hikaye modu duyurduk. Leon hikayesi daha çok klasik bir hayatta kalma türü, Chris ise daha çok aksiyon vaadediyor ve Jake'te gizlilik üzerine bir oynanış sunuyor." sözleriyle oyunu tanımlayan Capcom yetkilisi, insanların Resident Evil 6'yı önceki oyunlara göre değil, başlı başına değerlendirmeleri gerektiğini savundu.

YORUMLAR