Resmi Facebook Telefonu Gerçek Oluyor: HTC Opera UL

Resmi Facebook Telefonu Gerçek Oluyor: HTC Opera UL

Facebook’un , kendi telefonunun çıkarmak için planları olduğunu iddia eden söylentiler bir noktada doğru gibi görünüyor. Şirket, birkaç kere bir Facebook akıllı telefonu üzerinde çalıştığını reddetse de, gerçek başka yerde yatıyor. 

Hatırlamayanlar ya da atlayanlar için belirtecek olursak, geçen hafta HTC Opra UL adında gizli bir akıllı telefon, NenaMark değerlendirmesinde sızdırılmıştı. 

Telefonun, Adreno 305 grafik işlemci birimi ile tamamlanan 1.4 GHz frekansında çift çekirdekli işlemciye sahip olacağı söyleniyor. Ayrıca HD (1280 x 720 piksel) kapasitif ekrana ve Android 4.1.1 Jelly Bean işletim sistemine sahip olacağı da biliniyor.

Bazı spekülasyonlar, ne yazık ki hakkında çok az bilgi sahibi olunan ve ilan edilmeyen cihazın bir Android akıllı telefon olduğunu işaret ediyor.

HTC Opera UL’nin sızdırılmasından bir hafta sonra, resmi kaynaklar bunun uzun zamandır beklenen Facebook telefonu olduğunu onayladı.
Buna göre, cihazın gerçek adı: HTC Opera UL ve bu cihaz Facebook için bir OEM ürünü.

Telefon hakkında sızdırılan spekülasyonların üstüne eklenen fazla bir detay yok. Kötü haber ise aynı kaynağın HTC Opera UL’nin gecikeceğini belirtiyor olması. Facebook’un, telefonun çıkışını ertelemesine neyin sebep olduğu konusunda bir bilgi mevcut değil. Telefonun çıkış tarihi konusunda da takipte kalacağız ve resmileştiği zaman bildireceğiz.

YORUMLAR