Resmi Windows 8 Facebook Uygulaması Hazırlanıyor

Facebook'un Windows 8 için resmi metro uygulamasını hazırlamaya başladığı Microsoft CEO'su Steve Ballmer tarafından açıklandı.

Resmi Windows 8 Facebook Uygulaması Hazırlanıyor

Windows 8 ortaya çıktığından beri yedi ay oldu ancak geçen süre zarfında maalesef Facebook'un resmi bir Windows 8 uygulaması ortaya çıkarmamış olması Microsoft'u oldukça rahatsız ediyordu. Kullanıcıların en sık kullandıkları sosyal ağa uygulama vasıtasıyla bağlanamamaları ve internet tarayıcıya mahkum olmaları, Windows 8'in uygulama temelli yapısında oldukça sırıtıyordu. Ancak uzun bekleyiş çok yakında sona erecek gibi görünüyor ve Windows 8 için Facebook uygulaması sonbahar aylarında bizleri bekliyor olacak.

Microsoft CEO'su Steve Ballmer'ın Build 2013 geliştirici konferansında yaptığı açıklama bu bilgiyi doğrular nitelikte ancak zamanlama konusunda kesin bir tarih belirtilmiş değil. Windows 8 tabletler ile başlayacak olan bu dağıtım zamanla tüm Windows 8 sürümlerini kapsayacak. Ayrıca Microsoft'un Facebook'ta hisse payı olmasına rağmen Windows Mağazası'nın resmi olmayan Facebook uygulamaları ile dolup taşması da şirketin rahatsızlıklarından bir tanesiydi.

Haziran 2013 içerisinde 100.000 uygulamaya erişmiş olması beklenen Windows Mağazası'nın beklenen diğer üyelerinden bir tanesi de Flipboard. Şimdilik biraz durgun seyreden mağazanın, Windows 8.1'in çıkmasının ardından nasıl bir hareketlenme yaşayacağını ise birlikte göreceğiz.

Google Apple'dan daha mı kıymetli?

YORUMLAR