Restoranlar Facebook'ta Menülerini Yayınlayabilecekler

Restoranlar Facebook'ta Menülerini Yayınlayabilecekler

Sosyal medya devi Facebook, kullanıcılarını site üzerinde daha fazla tutabilmek ve daha fazla reklam satabilmek amacıyla yeni bir özellik daha geliştirdi. Bu yeni özellik sayesinde artık restoranlar kendi menülerini sayfalarını üzerinde paylaşabilecekler.

Perşembe günü açıklanan yeni özelliğin işleyişi online listeleme servisi SinglePlatform ile sağlanacak. Bu gelişmenin üzücü yanı ise şu an için özellikten sadece Amerika ve Kanada'lı işletmeler faydanalabilecek. Bu ülkeler dışındaki işletmeler menülerini bir PDF dosyası olarak ''Ayarlar'' menüsünün altındaki ''Sayfa Bilgilerine'' yükleyebilirler.

Restoranların menülerini sayfalarında fotoğraf olarak paylaşabileceklerini düşünürsek, bu yeni özelliğin nedeninin farklı olduğunu anlayabiliriz. Facebook'un muhtemel planları arasında site üzerinde bulunan restoran sayfalarından direkt olarak sipariş verebilme bulunması mümkün. Bu özelliği de bunun bir adımı olarak görebilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde sayfalarda yapılan paylaşımların algoritmasını değiştiren Facebook, kişisel ve işletme sayfalarının gelişimine devam ediyor. Geçen hafta yaptığı değişiklik sayesinde, anlamsız sayfalar üzerinden elde edilen reklam gelirlerini engellemeyi başaran Facebook, bu sefer de işletmelerin yüzünü güldürecek bir adım attı diyebilirim.

Facebook'un yeni özelliği ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Selfie'nin Türkçe Karşılığı Açıklandı

YORUMLAR