Retina 5K Ekranlı iMac Satışa Çıktı

Retina 5K Ekranlı iMac Satışa Çıktı

Apple'ın geçtiğimiz haftalarda tanıtmış olduğu Retina 5k ekranlı iMac Türkiye'de satışa sunuldu. Oldukça yüksek bir fiyata sahip olan yeni iMac 27 inç ekrana sahip. Yüksek donanım özelliklerine sahip olan yeni iMac için göz kamaştırıcı diyebilirim.

Özellikle grafikerlerin ilk tercihi olan iMac'lerin en yenisi Retina 5K Ekranlı iMac'i satın almak isteyen teknoloji meraklıları, Apple Store üzerinden sipariş vererek yeni iMac'lerine kavuşabilir. Mağaza üzerinde teslimat süresi için 7 - 10 günü olarak belirtiliyor. Bugün sipariş verdiğiniz taktirde önümüzdeki hafta elinize geçmiş olacaktır. Eğer satın almak istiyorsanız buraya tıklayarak hemen siparişinizi verebilirsiniz. Linke tıkladığınızda aşağıda görmüş olduğunuz sipariş ekranı karşınıza gelecektir.

Yeni Retina 5K ekranlı iMac'in standart donanım özellikleri ile birlikte fiyatı 7.299 TL fakat donanım özelliklerini arttırarak daha güçlü ve performanslı bir iMAc sahibi olabiliyorsunuz. Yeni iMac'in özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • 3.5 GHz 4 çekirdekli Intel Core i5
  • 3.9 GHz'e kadar Turbo Boost
  • 8 GB bellek
  • 1 TB Fusion Drive
  • 2 GB AMD Radeon R9 M290X Ekran Kartı

Ürünü nakit olarak yapacağınız havale ile 7.007 TL'ye satın alabileceğiniz gibi 9 ay boyunca 811 TL taksit ödeyerek de satın alabilirsiniz. Tabi bu fiyatlar yukarıda yazılı özellikler için geçerli. Gelelim cihazın özelliklerini yükseltme aşamasına. Yukarıdaki ekranda ''Seçin'' tuşuna tıkladığınızda karşınıza tüm özellikleri değiştirerek daha güçlü bir cihaz oluşturma ekranı gelmektedir. Yaptığınız değişiklikler için ne kadar ekstra fiyat ödeyeceğiniz detaylı olarak gösterilmektedir. Örneğin 3.5 GHz 4 çekirdeki Intel Core i5 işlemci yerine 4.0 GHz Intel Core i7 işlemci tercih ederseniz 650 TL ekstra ödemeniz gerekiyor. Bu şekilde tüm donanımsal özellikleri en üst seviyeye çıkarttığınızda ve önerilen yazılımları satın aldığınızda iMac için toplam 17.905 TL ödemeniz gerekiyor.

Eğer yeni bir iMac almayı düşünüyorsanız, Retina 5K ekranlı iMac'i mutlaka incelemelisiniz.

iOS'dan Android'e Geçiş Nasıl Yapılır?

YORUMLAR