Retron 5 ile Atari Kasetleri Tozlu Raflardan Gün Yüzüne Çıkıyor

Retron 5 ile Atari Kasetleri Tozlu Raflardan Gün Yüzüne Çıkıyor

Birçok oyuncunun arşivinde şu an piyasada bulunmayan ve zamanının popüler olan oyun konsollarına ait kasetler bulunmaktadır. Artık bu oyun kasetlerini bulunduğu tozlu raflardan tekrar gün yüzüne çıkararak yepyeni bir konsol üzerinde oynayabileceksiniz. Hyperkin tarafından geliştirilen yeni oyun konsolu Retron 5 ile orijinal NES, SNES, Genesis, Famicom ve Game Boy Adcance oyunlarını oynayabileceksiniz.

Aynı şekilde Super Famicom, Mega Drive, Game Boy Color ve Game Boy kasetlerini de Retron 5 ile oynama imkanına sahip olacaksınız. Yeni çipset ile birlikte bölge veya uyumluluk sınırlamasına takılmadan hem PAL hemde NTSC oyun kasetlerini oynayabileceksiniz.

Oyun konsolu altı farklı oyun kolu portunu desteklediği için oyuncular kendi orijinal oyun kollarını rahatlıkla kullanabilecekler. Ayrıca herhangi bir sistem için herhangi bir oyun kolu kullanabileceksiniz. Örneğin sahip olduğunuz SNES oyun kolu ile Genesis oyunlarını oynayabileceksiniz.

Bunun dışında Retron 5 yaklaşık 4.5 metre oynanabilir mesafe için Bluetooth teknolojisine sahip kablosuz bir oyun kolu ile birlikte satışa sunulacak. Oyun  kolu üzerindeki tuşlar tüm farklı oyunlar için kullanıcılar tarafından düzenlenebilecek.

Retron 5'ın dikkat çeken özelliklerinden bir diğeriyse oyun oynarken istediğiniz zaman oyunu kayıt edebilecek olmanız. Hatta cihaz olası bir elektrik kesintisi durumunda otomatik kaydetme özelliğine de sahip olacak.

Henüz cihazın fiyatı tam olarak bir netlik kazanmamış olsa da yaklaşık 100 dolar gibi bir fiyat etiketiyle önümüzdeki Temmuz ayı içerisinde raflardaki yerini alması bekleniyor.

Dijital Oyun Satışları Artmaya Devam Ediyor

YORUMLAR