Reversible USB ile 4K Ekranlara Bağlanabileceksiniz

Reversible USB ile 4K Ekranlara Bağlanabileceksiniz

USB girişlerin yeni jenerasyonu belki de ekranlar için ihtiyaç duyulan portları tamamen ortadan kaldırabilecek. DisplayPort teknolojisi olarak anılan yenilik çıkacak olan Type-C bağlantıların ses ve video sinyalleri göndermesine izin verecek. 5k çözünürlüğe kadar istikrarlı bir performans da bu metod için vaadediliyor.

Alternatif mod uzantısı tarafından sağlanan bu yenilik USB standartı olmayan sinyallerin iletme kabiliyetine sahip. DisplayPort alternatif modu Type-C'nin USB SuperSpeed hatlarının 1, 2 veya 4 tanesini kullanabilecek. BU süre zarfında USB bağlantısı sayesinde hala veri veya güç aktarımı sağlanabilecek. ThunderBolt ile benzer bir fonksiyon çeşitliliği sunan yeni USB girişleri USB-IF işbirliği içersinde Type-C gücünde olacaklar. Böylece yüksek oranda güç ve veri aktarımı gerçekleştirilebilirken tek bir kablo ile birçok işlemi gerçekleştirmek mümkün oluyor.

Olası görünen bir başka seçenek de HDMI, DVI ve VGA bağlantılarının adaptör aracılığıyla yeni USB girişlerine aktarılmaları. Özellikle alan sıkıntısı yaşayan dizüstü bilgisayarlar için bu yöntem etkili bir çözüm yolu olabilir. Apple'ın Lightning bağlantısının bu tarz hizmetler sağlamaya başlamış olmasına karşın yeni USB bağlantıları henüz piyasada yok. Reversible USB, yeni teknolojiden tamamen faydalanabildiği sürece en kaliteli ürün olacak.

Adobe, Aviary'yi Satın Aldı

PES 2015 Demo Yarın Yayınlanacak

YORUMLAR