Rio 2016 Olimpiyatları Sanal Gerçeklik İle Takip Edilebilecek

Rio 2016 Olimpiyatları Sanal Gerçeklik İle Takip Edilebilecek

Ortaya çıktığı günden beri tüm sektörleri yavaş yavaş ele geçirmeye başlayan "Sanal Gerçeklik" teknolojisi şimdi de bu sene düzenlenecek Rio 2016 olimpiyatlarında yer alacak.

Rio 2016 olimpiyatlarının gerçekleşmesine kısa bir zaman kaldı ve katılımcılar şimdiden heyecanlanmaya başladı. Her yıl çeşitli şölenlere sahne olan olimpiyatlar bu sene farklı olarak sanal gerçeklik teknolojisi üzerinden de takip edilebilecek. Bu yıl ilk defa uygulanacak olan teknolojiyle yaklaşık 85 saatlik bir yayın yapılacak ve kullanıcılar olimpiyatlara katılmadan evlerinden müsabakaları takip edebilecekler. Daha önce çeşitli spor karşılaşmalarında da kullanılan sanal gerçeklik teknolojisinin Rio'da nasıl kullanılacağı henüz netleşmedi.

Rio 2016'ya özel olarak 85 saatlik yapılacak olan VR yayını malesef sadece Samsung Gear VR'lar için geçerli olacak. Bu nedenle tüm kullanıcılar hemen sevinmesin. Rio 2016'ya özel olarak yapılacak yayınların takibi sadece Gear VR'lar için geçerli olacak. Öte yandan VR yayınının hangi müsabakalarda olacağı, nasıl ve ne şekilde takip edileceğine dair bir bilgi bulunmuyor. Olimiyatlarda ilk kez karşılaşacağımız sanal gerçekliğin teknik detaylarının ilerleyen günlerde ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Google Chrome Tarayıcısına VR Desteği Getiriyor

Google'ın Daydream VR Platformundan Yeni Videolar Geldi

YORUMLAR