Riot Games'in Sahibi Konsol Üretecek

Riot Games'in Sahibi Konsol Üretecek

League of Legends ile dünyayı kasup kavuran ve oyun gündeminden düşmeyen Riot Games'in en büyük hissedarı Tencent, sadece Asya pazarını hedefleyen yeni bir oyun konsolu geliştirdiğini, düzenlediği bir sunumla duyurdu.

Riot Games, League of Legends'in başarısının ardından önemli yatırımlar almış ve hisselerinin birçoğu satma yoluna gitmişti. Bu satın alımların ardından en büyük hissedar ise Çinli teknoloji şirketi Tencent olmuştu. Uluslarası Kullanıcı Elektroniği Fuarı'nın Asya ayağı CES Asia'da önemli duyurular yapıldı. Bunlardan birisi de Tencent'in teçhizat üreticisi Haier ile ortaklaşa yapacağı ve Asya pazarını hedefleyen yeni konsoluydu.

Tencent Games Platform ya da TGB Box ismiyle anılacak konsol, Windows 10 kullanacak ve Intel'in özel olarak geliştirdiği bir işlemci kullanacak. Şimdilik belli başlı oyunları çalıştıracak olan konsola ilerleyen günlerde başka şirketlerden de destek gelmesi bekleniyor. Yapılan ilk açıklamada ise konsol üzerinden League of Legends, FIFA Online 3, NBA 2K Online, Monster Hunter Online ve Need for Speed: Hot Pursuit Tournament'in oynanabileceği söylendi.

The Blade ismiyle de anılan konsolun şimdilik hedefi Çin pazarı olacak. Üçüncü parti oyun geliştiricilerinin de konsola destek vermeye başlamasıyla başka pazarlara açılıp açılmayacağı ise henüz bilinmiyor. 

League of Legends Okyanusun Dibine Kadar Ulaştı

League of Legends Geliştiricisi Yeni Bir Oyun Üzerinde Çalışıyor

YORUMLAR