Rivian’ın Yeni Elektrikli Araçları Fütürist Tasarımlarıyla Büyülüyor

Rivian’ın Yeni Elektrikli Araçları Fütürist Tasarımlarıyla Büyülüyor

ABD merkezli otomotiv girişimi Rivian, göz kamaştırıcı güzellikteki elektrikli pick-up ve SUV modeliyle her geçen gün büyüyen piyasada “ben de varım” diyor.

Rivian, her iki aracını da Electric Adventure Vehicles Türkçe anlamıyla “Elektrikli Macera Araçları” olarak adlandırıyor. Şirket, her iki aracın da, hem şehir içinde hem de zorlu off-road koşullarında rahatlıkla kullanılabileceğini söylüyor.

Şirketin gün yüzüne çıkardığı her iki otomobil de etkileyici tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Araçların ön tarafında kapsül şeklinde bir far tasarımı benimsenmiş. Rivian’ın odak noktasına aldığı fütürist tasarım anlayışı, aracın kokpitinde de kendisini hissettiriyor. Göstergeler ve bilgi-eğlence ekranı, sürücülere eşsiz bir sürüş deneyimi yaşatmak için tasarlanmış durumda.

Şirketin R1T adını verdiği elektrikli pick-up’ı tam şarjla 64 kilometre menzil sunacak. 0’dan 60 kilometreye üç saniyede çıkan araç, AWD güç aktarma organına sahip olacak. 2020 yılında satışa çıkması planlanan R1T, 180 kWh, 136 kWh ve 105 kWh olmak üzere üç farklı batarya paketi seçeneği ile gelecek.

Rivian’ın bir diğer elektrikli otomobili ise R1S SUV olacak. Şirket her iki aracın da belli durumlarda otonom sürüş desteğine sahip olacağını söylüyor. Aracın potansiyel olarak en büyük rakibi ise Tesla’nın merakla beklenen elektrikli SUV’u Model Y gibi gözüküyor. R1S için işaret edilen çıkış tarihi ise 2021.