Robert Downey Jr. YouTube'ta Yapay Zeka Anlatacak

Robert Downey Jr. YouTube Yapay Zeka

Canlandırdığı Iron Man karakteriyle akıllarımızda yer eden başarılı oyuncu Robert Downey Jr.’ın, YouTube Red’e özel olarak çekilecek bir belgeselde yer alacağı söylendi. Tony Stark karakterine oldukça uygun bir rol üstleneceği söylenen ünlü aktörün, YouTube’ta yapay zeka anlatacağı duyuruldu.

Robert Downey Jr. YouTube RED Yapay Zeka

YouTube, geleneksel yayın organlarının yerine geçmeye başlamasıyla birlikte ücretli içerik platformu olmak adına YouTube Red servisini tanıtmıştı. Çeşitli içerik üreticilerinin aylık üyelik karşılığında yayınlar yapmasının önünü açan servis, bir süre önce Cobra Kai ile tekrar canlanmış ve birçok kişinin ilgisini çekmişti.

Red üzerinden yayınlanacak yeni projelere destek vermeye başlayan YouTube’un bir sonraki sürprizinin ise Robert Downey Jr. olduğu duyuruldu. Ünlü aktörün eşi Susan Downey’nin yapımcılığını üstlendiği yapay zeka konulu sekiz bölümlük bir belgeselde yer alacak olan Rober Downey’nin, her bölümde bir saat boyunca yapay zeka anlatacağı söylendi. Belgeselde yapay zekayla ilgilenen uzmanların katılımlarıyla uzun soluklu bir yapay zeka anlatısının yer alacağının altı çizilirken, Robert Downey Jr.’ın sunucu ve seslendirmen olacağı ifade edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Susan Downey, “Amacımız ise yapay zeka konusunu objektif, ulaşılabilir, zaman zaman iddialı, sükseli ve eğlenceli bir şekilde keşfetmek.” dedi. Belgeselin yapay zeka teknolojilerinin insan hayatını ne şekilde değiştireceğini ele aldığını aktaran Susan Downey, belgeselin 2019 yılında izlenebileceğini vurguladı.

YORUMLAR