Roblox Yeni Yatırım Sonrasında 4 Milyar Dolar Değere Ulaştı

Her Geçen gün popülerliğini biraz daha artıran Roblox, yakın zaman önce aldığı 150 milyon dolar değerindeki yatırım sonrasında büyüklüğünü katladı.

roblox 4 milyar dolar

Her Geçen gün popülerliğini biraz daha artıran Roblox, yakın zaman önce aldığı 150 milyon dolar değerindeki yatırım sonrasında büyüklüğünü katladı. Roblox, aldığı bu yatırım sonrasında 4 milyar dolar değerlendirmeye ulaştı.

Andreessen Horowitz'in Late Stage Venture fonu liderliğinde yapılan G serisi yatırım turunda Roblox, toplamda 150 milyon dolar değerinde yatırım aldı. Aylık 115 milyondan fazla kullanıcısı olan Roblox, son zamanlarda en fazla yükseliş sergileyen video oyunlarının başında geliyordu.

Oyunun büyümeye devam ettiğini gören şirketlerden Temasek ve Tencent Holdings Limited'ın yanı sıra Roblox'un halihazırda yatırımcısı konumunda olan Altos Ventures, Meritech Capital ve Tiger Global Management yatırımcılar arasında yerini aldı.

Yüzlerce farklı ülkede oynanmaya devam eden Roblox, geçtiğimiz sene başlattığı yatırım turu sırasında 2,5 milyar dolarlık değerlendirme almıştı. Yeni yatırım turunda aldığı 150 milyon doların yanı sıra, hisse başına ödenen tutar göz önüne alındığında oyunun değeri 4 milyar dolar seviyesini geçti.

Alınan 150 milyon dolarlık desteğin harcanağı yerler de belli oldu. Yapılan açıklama ile gelen paranın büyük kısmının mühendislik takımına gideceği, bir bölümünün ise oyunun yaratıcı kısmını desteklemek adına harcanacağı belirtildi.

YORUMLAR