Robot Köpek Sony Aibo'ya Merhaba Deyin!

Süper Akıllı Köpek Sony Aibo'ya Merhaba Deyin!

Sony, yeni akıllı robot köpek modeli Aibo'yu tanıttı. Teknoloji devinin geliştirdiği süper akıllı köpek, evdeki kişilerle duygusal bir bağ kurarak onlara sevgi ve şefkat veriyor. Tabii can dostunuz olacak bu köpeğe kavuşmak için hatrı sayılır bir bedeli de gözden çıkarmanız gerekecek.

Japon teknoloji devi, 2005 yılında aynı adla ürettiği köpek robotunun yeni versiyonunu Tokyo'da tanıttı. Sony, yeni Aibo'nun evin üyeleriyle duygusal bir bağ oluşturup onlara sevgi, şefkat ve arkadaş besleme ve yükseltme sevinci kazandırabileceğini söylüyor.

Aibo'nun vücudunda 22 eksen boyunca hareket etmesini sağlayan ultra kompakt aktüatörler bulunuyor. Gözlerinde ise çeşitli ifadeler göstermek için iki adet OLED panel kullanıyor. Üç saatte şarj edilebilen robot köpek, tam dolu pille 2 saate varan kullanım süresi vaat ediyor.

Süper Akıllı Köpek Sony Aibo

Aibo'nun genişliği 180 milimetre, boyuysa 293 milimetreyi buluyor. İki kamerası ve sahibini ayırt etmesi için yüz tanıma sistemi olan robot köpek, akıllı telefonla uyumlu çalışabiliyor. Görüntüleri analiz etmek için derin öğrenme teknolojisinin kullanıldığı robot, sahiplerinin deneyimlerini öğrenmek için bulut verilerini kullanıyor.

11 Ocak 2018‘de Japonya’da piyasaya sunulacak robotun satış fiyatı ise 1.738 dolar yani yaklaşık 6 bin 500 TL civarında. Aibo'nun Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone X ile hemen hemen aynı fiyatta olduğunu söylemekte fayda var.

Karar sizin: iPhone X mi, yoksa robot köpek Aibo mu?

Aşağıda bulunan videodan robot köpek Sony Aibo'nun hünerlerini izleyebilirsiniz:

YORUMLAR