Robot Trafik Polisleri Nöbeti Devir Alıyorlar

Robot Trafik Polisleri Nöbeti Devir Alıyorlar

Eğer trafikte hızlı gidiyor ya da direksiyon başında telefonla konuşuyorsanız, polis sizi çevirdiğinde bundan kurtulmanın bir yolunu diyalog ile bulabilmeniz mümkün. Bunun en önemli sebebi, polis memurlarının da insan olması ve elbette duygularıyla sizi değerlendirmesinden kaynaklanıyor.

Ne yazık ki robotlar için böyle bir avantajı yakalayabilmek asla mümkün olamayacak. Dubai polisi de araya sert bir bariyer koymaya karar vermiş olmalı ki, 2030 yılına kadar trafikte yüzde 25 oranında robot memurlar görevlendirmeyi hedefliyor. Dubai Polisi, İspanyol otonom cihazlar ve robotlar tasarlayan PAL Robotics şirketi tarafından tasarlanan küçük bir robot filosunu, 24 Mayıs'ta trafik emniyet güçleri arasına katacak.

Yaklaşık 1.67 cm boyunda olacakları düşünülen robot memurlar trafik suçlarının önlenmesinde sorgulama, takip, ceza kesme ve raporlama gibi önemli görevleri üstlenecekler. Bu robot memurların en büyük avantajları; dinlenmek için vakit kaybetmediklerinden daha verimli olabilmeleri ve günün her saati çalışabilmeleri.

Yüz Tanıma Teknolojisine Sahip Çinli Robot Polis

Rus Robot Askerler, Glock Tabanca Kullanmaya Başladılar

Yıldızlararası Filmindeki Robot Gerçek Oldu

YORUMLAR