Rocket League, PlayStation 4 Cross-Play Beta Programında

PlayStation 4 sahibi olup da diğer platformlardaki Rocket League oyuncuları ile birlikte oyun oynamayı istiyorsanız, size müjdeli bir haberimiz var. US PlayStation Blog üzerinden yapılan açıklama ile PlayStation 4 Cross-Play Beta programının ikinci konuğu belli oldu. Artık diğer platformlardaki Rocket League oyuncularına meydan okuyabileceksiniz.

Cross-Play, oyuncular olarak fazlaca hoşumuza giden bir sistem. Bu sistem sayesinde sadece aynı platformun oyuncularıyla değil, çapraz platformu destekleyen Rocket League ve Fortnite gibi oyunlarda, diğer platformlardaki oyuncular ile de rekabet içine girme fırsatımız oluyor. Mesela Rocket League oyununda PlayStation 4 ve PC oyuncuları, Xbox One ve PC oyuncuları, Xbox One ve Switch oyuncuları bir arada oynayabiliyorlar. Ancak geçtiğimiz Eylül ayına kadar Sony, bu konuda hep muhafazakar bir davranış sergilemiş ve PlayStation 4 oyuncularının Xbox One ve Switch oyuncuları ile bir araya gelmesine izin vermemişti.

Ne var ki en nihayetinde Japon teknoloji devi de bir şekilde Cross-Play konusunda geri adım atmıştı. US PlayStation Blog üzerinden açıklama yapan Sony Interactive Entertainment Başkanı John Kodera, politikalarında büyük bir değişikliğe gittiklerini bildirmiş ve PlayStation 4 platformunu diğer platformlara beta aşaması ile açtıklarını duyurmuştu. Testteki ilk oyun ise Fortnite olmuştu. Bir diğer deyişle, PlayStation 4 platformundaki Fortnite oyuncuları, artık PC, Xbox One ve Switch platformlarındaki ve hatta Android ve iOS tabanlı cihazlardaki Fortnite oyuncuları ile rekabet içine girebileceklerdi. Bugün ise yeni bir açıklama ile ikinci oyunun Rocket League olduğu duyuruldu.

US PlayStation Blog üzerinden açıklama yapan Psyonix stüdyosunun Yayıncılık Vekil Başkanı Jeremy Dunham, Rocket League oyununun PlayStation Cross-Play Beta programına girdiğini müjdeledi. Bu da demek oluyor ki PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One ve PC kullanıcıları ortak bir noktada buluşabilecekler. Bunun için de ana menüden Options seçeneğine girip, Gameplay sekmesinden Cross-Platform Play kutucuğunu işaretlemeniz gerekecek. Eğer başka bir platformdaki arkadaşınızla oynamak isterseniz, ana menüden Play seçeneğini seçip Private Match kısmından Create veya Join Private Match'i seçmeniz gerekecek.