Rocket League'e Türkçe Dil Seçeneği Geliyor

Rocket League'e Türkçe Dil Seçeneği Geliyor

Arabalar ile futbol maçı yaptığımız bir oyun olan ve 7 Temmuz 2015 tarihinde çıkış yapan Rocket League, hem online olarak oynanması hem de eğlenceli olması sebebiyle dünyada ve ülkemizde çok sevildi. Satış rakamları da oldukça yüksek değerlere ulaşan oyunun yapımcısından ise ülkemize bir jest gecikmedi.

Geliştirici firma Psyonix, ülkemizde oyuna verilen ilgiyi karşılıksız bırakmadı ve Türkçe dil desteğinin yakın zamanda geleceğini duyurdu. 2015'in son saatlerinde yapılan duyuru ile, 2016 yılı içerisinde Türkçe dil paketinin oyunculara bir güncelleme şeklinde sunulacağı belirtildi. Hem PC platformu hem de PlayStation 4 platformu için yayınlanacak olan yamanın Xbox One için durumu ise henüz belirsiz.

Şubat ayında Xbox One için çıkış yapacak olan oyunun yanında Türkçe dil desteğinin bulunma ihtimali de bize gelen söylentiler arasında. Bu Türkçe yamayı "Techno Game" ekibinin hazırladığını da belirtelim. Oyunun şu an itibariyle Steam üzerinde %30 indirim ile 21.70TL'den satıldığını da hatırlatalım.

YORUMLAR