Rockstar, Open IV'ün Kapatılması Hakkında Açıklama Yaptı

Rockstar, Open IV'ün Kapatılması Hakkında Açıklama Yaptı

Hatırlayacağınız üzere dün sizlerle en yaygın olarak kullanılan GTA 5 mod yükleme aracı olan Open IV'ün, GTA 5'in yayıncısı Take Two'nun girişimleri sonucu kapattırıldığı haberini paylaşmıştık.

Open IV'ün geliştiricisi, bu mod yükleme aracını kaldırması için Take Two'dan mektup aldığını; bunun sonucunda da Open IV'ün sonlandırıldığını açıklamıştı. Take Two, geliştiriciye gönderdiği bildiride bu aracın GTA 5'in güvenlik sistemlerinin aşılmasına yardımcı olduğunu iddia etmiş, dağıtılmasının durdurulmasını talep etmişti. Oyunun yayıncısı Take Two bu girişimde bulunurken GTA 5'in geliştiricisi Rockstar'ın konu hakkında nasıl bir tutum sergileyeceği merak konusuydu. Nihayet Rockstar, Open IV hakkında konuştu ve şu açıklamaları yaptı:

"Take Two'nun girişimleri oyunun tek kişilik modu için tasarlanmış modları özel olarak hedef almıyor. Maalesef, Open IV son zamanlarda ortaya çıkan, oyuncuları rahatsız eden ve GTA Online tecrübesini herkes için kötüleştiren zararlı modların kullanılmasına olanak veriyor. Biz, yaratıcı oyuncu topluluğunu, oyuncularımızı negatif anlamda etkilemeden nasıl desteklemeye devam edebileceğimizi çözmek için çabalıyoruz. "

Açıklamadan çıkarılacak sonuç ise şu; Rockstar, modlardan rahatsız değil ve GTA 5'in senaryo modunda bu modların kullanılmasına sıcak bakıyor. Fakat Open IV'ü geliştirilme amacı dışında kötüye kullanan oyuncular GTA Online'daki dengelerin bozulmasına sebep oluyor.

GTA 5 Mod Yükleme Aracı Open IV Kapatıldı!

YORUMLAR