Rockstar'ın Gelecek GTA için Fikirleri

Rockstar'ın Gelecek GTA için Fikirleri

2013'ün İlkbahar sezonunda çıkışını gerçekleştirecek olan GTA 5'in yapım aşaması devam ederken Rockstar'ın GTA'nın geleceği için yeni düşünceleri çoktan oluşmaya başlamış.

İlk GTA'yı hatırlayanlarınız bilirler: Bizleri Liberty City, Vice City ve San Andreas olmak üzere şehirlerarası dolaştırıyordu. Ancak ne zaman GTA, 3 boyutlu dünyaya geçiş yaptı; işte o zaman oyunu sadece tek bir şehire indirgemek zorunda kaldılar. Tabii bunun sebebi teknik yetersizlikti. 3 şehri birden kaldırabilecek bir teknoloji o zamanlar zor gözüküyordu. Günümüzde de hala ulaşılması zor bir hedef olarak duruyor.

Ancak Rockstar bu çoklu şehir mantığını tekrardan hayata geçirebilir. Rockstar'da görevli yapımcılardan Leslie Benzies verdiği bir röportajda bunu dile getirdi. Açıklamasına, "Vice City'yi yeniden tasarlamak çok ilginç olabilir." sözlerini de ekleyerek bizleri gelecek GTA oyunları için heyecanlandırmayı başardı.

3 şehri tek bir oyunda birleştirmek günümüz konsolları için imkansız sayılabilir. Ancak çıkmasına çok uzun bir süre kalmayan 'yeni nesil' konsollarla birlikte içinde çoklu şehir barındıran yeni bir GTA oyunu görebiliriz. Anlaşılan Rockstar'ın niyeti de bu yönde.

Öyle bir GTA oyunu sanırım tüm GTA hayranlarının hayallerini süsler.

YORUMLAR