Rockstar'ın Yeni Oyunu Red Dead Online Olacak!

Rockstar'ın Yeni Oyunu Red Dead Online Olacak!

Güncelleme: Rockstar, Red Dead Redemption 2'yi resmi olarak duyurdu:

Rockstar, Red Dead Redemption 2'yi Duyurdu!

Red Dead ve GTA serilerinin geliştiricisi Rockstar birkaç gündür yeni Red Dead oyununun sinyallerini veriyordu. Bu oyunun Red Dead Online adına sahip olacağını gösteren önemli bir veri ortaya çıktı. Hatırlayacağınız üzere Rockstar çok kısa bir süre önce Red Dead Revolver adlı eski oyunu yenileyerek PlayStation 4 oyuncularının beğenisine sunmuştu. Fakat Rockstar'ın sürprizleri bununla sınırlı kalmamıştı. Red Dead Revolver'ın yenilenmiş sürümünün yayınlanmasının ardından firma Twitter hesabında kırmızı renkte arka plana sahip logosunun resmini paylaşmış, akılara yeni bir "Red Dead oyunu daha mı geliyor?" sorusunu getirmişti. Rockstar bu görselin ardından yeni Red Dead oyununa işaret eden yeni bir görsel daha yayınlamıştı. Yukarıda göreceğiniz bu görselde 7 karakter yer alıyordu ve bu karakterlerin kovboy şapkalarına ve tabancalara sahip olduğu dikkat çekiyordu.

Şimdi ise GTA 5 gibi Rockstar oyunlarının yayıncısı Take Two Interactive'in satın aldığı yeni bir alan adı yeni Red Dead oyununu bize işaret ediyor. reddeadonline.com adlı bu alan adı akıllarda çok soru işareti bıracak nitelikte değil. Böyle bir isim seçilmesi iki farklı anlama gelebilir; yeni Red Dead oyununun adı Red Dead Online olabilir veya yeni Red Dead oyunu GTA 5 gibi online bir moda sahip olabilir ve bu modun adı Red Dead Online olabilir.

reddeadonline.com alan adı herhangi bir şahıs tarafından alınmış bir alan adı olarak görünebilir; fakat bu alan adını kimin satın aldığına göz atıldığında Take Two Interactive'in bu isim olduğu ortaya çıkıyor:

Rockstar ve Take Two durum hakkında henüz resmi bir açıklama yapmış değil. Fakat GTA Online'ın ticari anlamdaki başarısı göz önüne alındığında Red Dead Online'ın geliştiriliyor olması büyük bir olasılık.

PC oyuncularının en büyük umudu yeni Red Dead oyununu bilgisayarlarında oynayabilmek. Oyun konsolları için geliştirilen Red Dead Redemption, oyun tarihinin en başarılı oyunları arasında gösteriliyor. Bu kaliteli oyunu bilgisayarlarımızda oynayamamak ise oldukça üzücü bir durumdu. Umarız yeni Red Dead oyunu PC için de çıkış yapar. Konu hakkında gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

Red Dead Revolver Playstation 4 İçin Çıktı

YORUMLAR