Rocksteady'den Kötü Haber: Batman Arkham Knight'ın PC Satışları Durduruldu

Rocksteady'den Kötü Haber: Batman Arkham Knight'ın PC Satışları Durduruldu

Geçtiğimiz günlerde satışa sunulan Batman: Arkham Knight'ın yapımcısından kötü haber geldi. Playstation 4 ve Xbox One'da sorunsuz çalışan fakat PC sürümünde optimizasyon sorunları bulunan oyunun satışı ikinci bir emre kadar durduruldu.

Rocksteady tarafından geliştirilen ve Warner Bros tarafından dağıtılan Batman: Arkham Knight oyuncuların bu yıl beklediği oyunlar arasında zirveyi zorluyordu. Beklenti bu denli yüksek olunca hayal kırıklığı ve tepkilerde aynı derecede yüksek oldu. PS4 ve Xbox One'da sorunsuz çalışmasına rağmen PC'de bekleneni veremeyen oyun, Steam'de kullanıcı incelemelerinin birçoğundan negatif yorum alınca yapımcı şirket devreye girdi.

PC sürümünde 30 FPS'ye kilitlenen, framerate sorunlarıyla insanı çileden çıkaran ve GTX ekran kartları olmayanlarda performans artımı gözlenmeyen oyun için Rocksteady açıklama yaptı: 'Geliştirici ekimizle sorunları konuşuyoruz.' İşin içinden çıkamayınca da oyun satışlarını durdurma kararı aldı.

Yayıncı firma Warnes Bros ise kullanıcılardan özür diledi: 'Batman: Arkham Knight'ın PC sürümünde yaşanan sorunlardan ötürü kullanıcılardan özür diliyoruz. Oyun kalite standartlarına ulaşıncaya dek PC sürümünün satışını durdurma kararı aldık. En iyi oyun deneyimini müşterilerimize yaşatmak istiyoruz.'

Satışı durdurulan Batman: Arkham Knight'ın tekrar ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor. Bildiğimiz tek şey oyunun PC sürümünün kısa sürede 10.000'e yakın negatif yorum alması ve oynanışın felaket olması. Umarız kısa zamanda sorunlar çözülür ve özlediğimiz Batman'i doya doya oynayabiliriz.

Google, Adobe Reader'ın Windows Üzerinde 15 Tehlikeli Açığını Saptadı

Apple'ın 2018 iPhone İçin Yaptığı Patent Tasarımı İnternete Sızdırıldı

YORUMLAR