Rovio Gelirini İkiye Katladı

Rovio Gelirini İkiye Katladı

Angry Birds'le birlikte mobil oyun dünyasının gündemine bir anda oturan ve en çok kazanan mobil şirketler arasına adını yazdırmayı başaran mobil oyun geliştiricisi Rovio, geçtiğimiz yıl içerisinde kasasına giren net geliri açıkladı.

Geçtiğimiz yıl içerisinde toplamda 200 milyon dolar gibi büyük bir gelir elde eden firma, net karının ise 71 milyon dolar civarında olduğunu açıkladı. 2011 yılına göre 2012 yılı içerisinde yüzde 100'ün üzerinde gelir artışı sağlayan firma yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Sürekli olarak yayınladığı yeni oyunlarla mobil oyun piyasasına farklı bir renk ve hareketlilik getiren Rovio'nun geçtiğimiz yıl çıkardığı oyunlar arasında en çok gelir edenler arasında Angry Bird Space, Amazing Alex, Bad Piggies ve Angry Birds Star Wars yer aldı. Özellikle birçok mobil oyuncu tarafından serinin en çok sevilen oyunu olarak gösterilen Angry Birds Star Wars ise Rovio'nun yüzünü güldüren oyunların başındaydı.

Sürekli olarak kendisini yenileyen ve geliştiren bir firma olan Rovio bunu işçi bazında sağladığı istihdam ile de göstermeyi başardı. Geçtiğimiz yıl 224 çalışanı bulunan şirket bu yıl çalışan sayısını 518'e yükseltti. Şirketin işçi sayısındaki bu artışın en önemli nedenlerinin başında sürekli olarak farklı alanlarda kendisine yeni iş ortamları yaratması oldu. Özellikle hediyelik eşyalar, elektronik aksesuarlarla Angry Birds ürünlerini kullanıcılarla buluşturan Rovio'nun bu yıl içerisinde oyun sektörü dışında artık yavaş yavaş eğlence sektörüne de giriş yapması bekleniyor.

Warface Sistem Gereksinimleri

YORUMLAR