Rovio'nun Yeni Oyunu Battle Bay Herkese Açılıyor

Rovio'nun Yeni Oyunu Battle Bay Herkese Açılıyor

Geliştirdiği Angry Birds oyunlarıyla milyar dolarlar kazanan Finlandiyalı stüdyo Rovio, birkaç ay önce Battle Bay isimli MOBA türündeki oyununu duyurmuştu. Oldukça beğenilen oyunun çıkış tarihi de belli oldu. 

Duyurulmasının hemen ardından sadece iki ülke için oynanışa açılan Battle Bay, uzun süredir deneme sürecinde geliştirilmeye devam ediliyordu. Bugün yapılan resmi açıklama ile oyunun herkes için 4 Mayıs tarihinde açılacağı söylendi. Yani oyunu demek için sadece bir gün daha beklemeniz ve sonrasında kullandığınız işletim sistemine göre mağazasından indirmeniz yetecek.

Battle Bay'de bir nehrin üzerinde küçük gemilerle büyük bir mücadelenin içerisine giriyoruz. Sürekli hareketli olmaları sebebiyle farklı mekaniklere sahip olan oyunda, farklı sınıfta gemiler bulunuyor. Örneğin; Enforcer sınıfı yüksek ateş gücüne, Defender sınıfı da daha fazla dayanıklılığa sahip. Speeder manevra kabiliyetiyle düşmanlarınız üzerinde avantaj kazanmanızayardımcı oluyor. Fixer ise gemi tamir yeteneğiyle takımın kurtarıcı meleği oluyor. Oyuncular gemilerine seviye atlatarak bu yeteneklerini geliştirebiliyorlar. Herhangi bir sınıfın seçilmesinden sonra da maç arenasına giriliyor ve kıyasıya bir mücadele başlıyor. 

Angry Birds'ten sonra tam bir MOBA oyunuyla karşımıza çıkan Rovio'nun yeni oyunu, ilk oyunları kadar başarılı olabilir mi bilinmez ama ortaya yine eğlenceli bir oyunun çıktığını söylemek gerek. Oyunun tanıtım videosunu ve indirebileceğiniz mağaza bağlantılarını da hemen aşağıdan bulabilirsiniz.

Rovio'nun Yeni MOBA Oyunu Battle Bay Çıktı!

YORUMLAR