RTÜK, Palu Ailesi Yüzünden Cin Kelimesini Yasakladı!

RTÜK, Palu Ailesi Yüzünden Cin Kelimesini Yasakladı!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK), televizyonlarda cin kelimesinin kullanılmasını yasakladığı, bunun yerine '3 harfliler' denilmesi gerektiği belirtildi.

Kayıp kişilerin arandığı ve faili meçhul cinayetlerin aydınlatılmaya çalışıldığı Müge Anlı ile Tatlı Sert programı, Türkiye gündemini belirlemeye devam ediyor. 

Tüm Türkiye, Palu ailesinin dehşet öyküsünü soluksuz bir şekilde izliyor. Dev prodüksiyonlu Hollywood yapımlarını kıskandıracak bir hikayeye sahip olan aile, sokağın ve sosyal medyanın gündeminden düşmüyor.

müge anlı palu ailesi

Cinayet, tecavüz, gasp, işkence… Anlayacağınız suça dair ne varsa Palu ailesinde var, ancak olaylar o kadar karmaşık ki, çözmek için baya bir kafa patlatmanız gerekiyor.

Programın sunuculuğunu ve yapımcılığını yapan Müge Anlı, canlı yayın esnasında cin kelimesinin yasaklandığını, bunun yerine ‘3 harfliler’ denilmesi gerektiğini söyledi. 

“Çocuğun içinde, RTÜK yasakladığı için söyleyemiyorum, ‘3 harfliler’ olduğu söylenmiş” ifadelerini kullanan Anlı, programın devamında yayına bağlanan bir psikiyatristin ‘cin’ kelimesini kullanması üzerine “Ama yani kullanmayın o kelimeyi lütfen beyefendi. Bizim başımızı RTÜK’le belaya sokmayın lütfen. O kelime yasaklı. İki saattir boşuna mı ‘3 harfli’ diyoruz biz” dedi.