Rus Hackerlerın Beyaz Saray’a Nasıl Saldırdığı Saptandı

Rus Hackerlerın Beyaz Saray’a Nasıl Saldırdığı Saptandı

Eğer Rus hackerlerin Beyaz Saray’a ve yöneticilerin en korunaklı hesaplarına nasıl ulaşabildiklerini merak ediyorsanız, bu haber tam size göre. FireEye güvenlik birimi çalışanları yöntemi buldu ve açıkladı.

Beyaz Saraya yapılan saldırının arkasından FBI’ın şüphelendiği gibi Rus muhafazakar radikal politik bir siber korsan grubu olan APT28 çıktı.

APT28 hesapları ele geçirmek için yama kullanılmamış FlashPlayer sürümlerini ve Windows üzerinde açığa çıkaralamamış açıkları keşfederek işletim sistemlerine sızabiliyorlar. 13 Nisan’da Beyaz Saray’a yapılan saldırıda da farklı bir yöntem kullanılmamış olduğu ortaya çıktı. Ancak bu yöntemi kullanmanın olağanüstü yazılım ve donanım bilgisi gerektirdiği de açıklandı. FireEye yaptığı açıklamada yöntemin bilinmedik bir yöntem olmadığını, ancak uygulamanın son derece beceri ve çok fazla program parçacığını bir araya getirebilme yeteneği gerektiğini söyledi. Sıradan hackerlerin asla beceremeyecekleri bir yöntem olduğu iddia edilen yöntemin takip edilebilmesinin de imkansız olduğu iddia edildi.

FBI’ın elinde bazı deliller olduğunu ifade eden FireEye yetkilileri, bu konuyla ilgili çok fazla konuşmadılar. 

FBI Bir Hacker'ın Başına Rekor Ödül Koydu

Facebook'da Gizli Fotoğrafları Açığa Çıkaran Bir Açık Bulundu

10 Milyon Şifre ve Kullanıcı Adı Açığa Çıkarıldı, Listede misiniz Kontrol Edin?

YORUMLAR