Rus Web Sitesi Binlerce Gizli Webcam Görüntüsünü Yayınlıyor

Rus Web Sitesi Binlerce Gizli Webcam Görüntüsünü Yayınlıyor

Rusya'da yeni açılan bir web sitesi hackerlar tarafından ele geçirilen özel webcam görüntülerini yayınlıyor. Binlerce gizli kamera görüntüsü yayınlayan site üzerindeki görüntülerde bebekler ve hastanaler de var.

Hackerlar tarafından oldukça basit bir yolla ele geçirilen şifreler sayesinde ulaşılan görüntüler site üzerinde yayınlanmaya başladı. Peki hackerlar bunu nasıl başarıyor diye merak ediyorsanız, üreticilerin belirlediği standart şifreleri deneyerek giriş yapılan sistemler üzerinden tüm webcam görüntüleri ele geçirilebiliyor. Buradan da bilgisayar ve internet üzerinde kullandığımız şifrelerin ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz. Çoğu zaman modem yada benzeri ürünler için verilen standart şifreleri değiştirmeye üşendiğimiz için standart halini kullanıyoruz. Fakat bu şekilde hareket edilirse hackerlar sizi de hackleyebilir.

Yayınlanan webcam görüntüleri arasında iş yerin yada evde çekilen bir çok video bulunuyor. Güvenlik amacıyla kullanılan gizli kameraların görüntülerine ulaşan hackerlar için bu iş oldukça basit olmuş diyebilirim.

Rusya'da açılarak bu görüntüleri internet kullanıcılarına sunan site ise herkesi durumun farkına vararak bilinçlerdirmek için bu tür bir çalışma yapmış. 4600'den fazla gizli kamera görüntüsü bulunan site bu sayede insanların şifrelerini değiştirerek standart ayarlarda gelen şifreleri kullanmaması gerektiğini öğrenmesini umuyor.

Twitter'ın iOS Uygulaması Çöktü!

YORUMLAR