Rüya Uygulama Aurous, ABD Mahkemesi Tarafından Yasaklandı!

Rüya Uygulama Aurous, ABD Mahkemesi Tarafından Yasaklandı!

Sizlere sınırsızca müzik dinleyebileceğiniz ve aradığınız her şarkıyı reklamsız olarak bulabileceğiniz ücretsiz bir uygulama var desek inanır mısınız? Elbette inanmazsınız. Aslına bakarsanız 1 gün öncesine kadar yanılıyordunuz fakat bugünden itibaren bu düşünceniz artık doğru. Yaklaşık bir ay önce yayınlanan Aurous isimli müzik servisi yazılım dünyasına oldukça iddialı bir giriş yapmıştı. Tamamen yasal yollarla kullanıcılarına sınırsız müzik dinleme imkanı sunan Aurous, yayınlanalı henüz bir ay olmasına rağmen oldukça çok sevildi. Henüz ülkemizde yaygınlaşacak kadar ömrü olmayan bu uygulamaya ABD mahkemesi "Dur!" ikazında bulundu.

Aurous uygulaması da ne oluyor, diyebilirsiniz. Çünkü uygulama daha ilk ayını doldurmadan mahkemelik oldu ve yasal yollarla şarkı dinlettirdiği içinde kapatılma kararına mahkum edildi. Aslında Aurous'un oldukça basit bir çalışma prensibi var. Kullanıcı dinlemek istediği bir şarkının ismini arattığında uygulama otomatik olarak Youtube ve Soundcloud gibi platformlardan şarkıya ulaşıyor. Yani normal birisi Youtube'dan şarkı dinliyormuş gibi gözüküyor. Aurous yasal olmayan hiçbir girişimde bulunmayacağını iddia edip sözünün arkasında durmuştu.

ABD mahkemesi ise böyle bir sistemin olamayacağını ve ilerde bu uygulamanın reklamlar üzerinden para kazanabileceğini öne sürerek kapatma kararı verdi. Yani henüz bir aylık bir süre için bile aktif halde olamayan uygulama sonsuza dek tozlu raflara kaldırılacak. Uygulamanın geliştiricileri ise kendilerini savunamadığı için kullanıcılarından özür diledi ve kendilerini bir ay boyunca destekleyen herkese teşekkür etti.

Yeni Müzikler Keşfedebileceğiniz Spotify Alternatifleri

YORUMLAR