Ryan Coogler, Black Panther 2’nin Yönetmenliğini Üstlenecek

Ryan Coogler, Black Panther 2’nin Yönetmen Koltuğunda Oturacak

Black Panther ile inanılmaz bir başarı yakalayan Amerikalı yönetmen Ryan Coogler, rekortmen yapımın devam filminde de yönetmen koltuğuna oturacak.

Locks ve Fig gibi kısa filmlerin ardından Fruitvale Station ile ilk uzun metrajlı filmini çeken Ryan Coogler, buradaki performansıyla 2013 Sundance Film Festivali'nde Büyük Jüri Ödülü  ve 2013 Cannes Film Festivali'nde Un Certain Regard ödülüne layık görülmüştü. 

Başarısını Rocky serisinin devamı niteliğindeki Creed ile devam ettiren Coogler, son olarak Black Panther’ın yönetmenliğini üstlenmişti. 16 Şubat’ta izleyicisiyle buluşan yapım, Marvel Sinematik Evreni'nin en iyi ikinci, tüm zamanların ise en iyi beşinci açılışını gerçekleştirmişti. 

Ryan Coogler

Ryan Coogler

Başrollerinde Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong'o ve Letitia Wright gibi birbirinden başarılı isimlerin olduğu Black Panther, global çapta 1,3 milyar dolar hasılat toplamıştı.

Marvel’ın ilk siyahi kahraman filmine imza atan Coogler, Black Panther’ın devam filminde de yönetmen koltuğuna oturacak. Ayrıca ilk filmdeki oyuncu kadrosunun devam filminde de aynen korunması bekleniyor. Black Panther 2’nin gösterim tarihine ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı, ancak yakın zamanda detayların gün yüzüne çıkmasını bekliyoruz. 

Coogler ayrıca, NBA yıldızı LeBron James’in başrolünü üstleneceği Space Jam 2′nin de yapımcı kadrosunda yer alıyor. Kasım ayında vizyona girecek olan Creed 2’nin senaryosunu kaleme alan 32 yaşındaki yönetmen, şu sıralar Micheal B. Jordan’lı Wrong Answer filmi üzerinde çalışıyor.