Ryse Ne Zaman Çıkış Yapacak?

Ryse Ne Zaman Çıkış Yapacak?

Crytek’in Roma döneminde geçen ve Kinect tabanlı bir oyun olan Ryse’ın akıbeti adına Cevat Yerli ilk kez konuştu. Oyunun iptal olduğuna dair ortaya atılan söylentilere daha fazla alakasız kalamayan Cevat Yerli, merakla beklenen Ryse için gerekli açıklamalarda bulundu.

Özelliklede Warface ve Crysis 3 ile daha ilgili olan Crytek’in bu oyununu geri planda bıraktığı ve Ryse’ın çalışmalarına geçici olarak ara verdiği söylentileri dolaşıyordu. İlk kez E3 2011’de oyunculara tanıtılan yapımın şüphesiz gördüğümüz en iyi Kinect oyunu olduğu konusunda hem fikiriz. Duyurulduğu günden bu yana kendisinden bir haber alınamayan Ryse için gerekli açıklama en resmi ağızdan, Cevat Yerli tarafından geldi. Yerli yaptığı açıklamada her şeyin istedikleri gibi yolunda gittiğini açıkladı.

Oyunun yapımı hakkında da açıklamada bulunan Yerli, oyunun şimdiye kadar gelindiği nokta istedikleri şekilde olduğunu ve oyunun şekillenmeye başladığını belirtti. Açıklamalarını kısa tutan Crytek patronu oyuncuların sabırlı olmasını gerektiğinin altını çizdi. Bir başka söylentiye göre Ryse’ın yeni nesil Xbox ile geleceği söz konusu. Bekleyip göreceğiz.

Crysis 3'ün 7 Harikası Sinematik Serisi Bölüm 6: End of Days

YORUMLAR