S7 Edge'nin Tasarımı Sorun Yaratmaya Başladı

S7 Edge'nin Tasarımı Sorun Yaratmaya Başladı

Samsung'un son telefonlarından olan S7 Edge, tasarımıyla sınıfta kaldı. Kullanıcılar Samsung Galaxy S7 Edge'nin kavisli kenarıyla sorun yaşamaya başladı.

Geçtiğimiz aylarda Samsung'un büyük umutlarla piyasaya sürdüğü telefonlardan birisi olan S7 Edge, ilk sınavında sınıfta kaldı. S7 Edge sahip olduğu çift taraflı kavisli ekran ile kullanıcılarını zora sokmaya başladı. Kenarların ince olmasından dolayı kullanıcıların telefonu kullanırken istemsizce kavisli ekrana dokunduğu ve bunun da kullanımı zorlaştırdığı söyleniyor. Özellikle kamera ve klavye kullanımı sırasında bu sorunun d6aha fazla açığa çıktığı da söylenenler arasında. Öte yandan S7 Edge'de hali hazırda bulunan istemsiz dokunuşları engelleme mekanizmasının neden işe yaramadığı ise merak konusu.

Bu duruma kayıtsız kalmayan Samsung, apar topar bir güncelleme yayınlayarak bu sorunu büyük oranda çözmüş görünüyor. Sorun ile ilgili 3.5 MB boyutunda bir güncelleme yayınlayan Samsung, kameranın ve klavyenin kullanımı sırasında edge ekranının devre dışı bırakılmasını sağlamayı amaçlamış ancak, güncellemeye rağmen halen daha bazı kullanıcılar sorun yaşadıkları rapor ediliyor.

Samsung S7 Edge'de ortaya çıkan bu sorunun tam anlamıyla ne zaman çözüleceği ise merakla bekleniyor. 

Galaxy S7 Piyasaya Çıktığına Pişman Oldu, İşte S7'ye Yapılan İşkence Görüntüleri

Bakın Bir Samsung Galaxy S7 Kaç Paraya Üretiliyor


YORUMLAR