Saat Dünyasının Devi Casio WSD-F10 Akıllı Saatini Tanıttı

Saat Dünyasının Devi Casio WSD-F10 Akıllı Saatini Tanıttı

Saat dünyasının devlerinden sayılan Casio çağa ayak uydurarak ilk akıllı saatini CES 2016'da görücüye çıkardı.

CES 2016'da tanıtımlar devam ederken adından söz ettiren bir diğer firma ise Casio oldu. Saat dünyasında adından bolca söz ettiren Casio, çağa ayak uydurarak Android telefonlarla uyumlu çalışabilen bir akıllı saat üretti. Casio, CES 2016 kapsamında tanıttığı bu saat ile yeni bir sektörün de içine iyice girmiş oldu. Casio'nun akıllı saatini diğer akıllı saatlerden ayıran özellik ise diğerlerine göre daha dayanıklı yapıda olması.

Akıllı saatlerin tasarımı şirketin daha öncelerde ürettiği G-Shock serisi saatlere benzerliğiyle dikkat çekiyor. WSD-F10 adının verildiği bu saat 320x300 pixel çözünürlükte TFT LCD ekrana sahip. 93 gram ağırlığında üretilen saat hafifliğiyle de ilgi çekiyor. Su altında 50 metre derinliğe kadar dayanabilen saat bu özelliğiyle diğer akıllı saatlerin bir adım önüne geçebilir. Basınçölçer, pusula, ivmeölçer ve spor uygulamaları gibi özelliklerle gelecek olan saatin şu ana kadar göze çarpan tek kötü yanı kordon yapısı. Saatte basit bir plastik kullanılmış ve özelliklerine bir nebze olsun gölge düşürmüş. Ancak bu sorun kolayca aşılabilir.

Casio'nun da akıllı saat dünyasına girmesiyle birlikte akıllı saatler giderek popülerlik kazanacak gibi görünüyor. Saat için fiyat olarak henüz kesin bir rakam söylenmemiş olsa da 500 Dolar ile piyasaya çıkması bekleniyor.

Casio'dan iPhone İçin Özel Kol Saati

Casio 50. Yılı Şerefine Yeni Bir Hesap Makinesi Üretti

YORUMLAR