Sacred 3 Hikaye ve Oynanış Detayları

Sacred 3 Hikaye ve Oynanış Detayları

Deep Silver'ın geliştirdiği, Sacred'ın zengin ve detaylı evreninde geçecek yeni duyurulan Sacred 3 ile ilgili yeni detaylar açıklandı. Aksiyon tabanlı bir RPG olacak olan Sacred 3, 2013 yılında çıkış yapacak.

Oyunun hikayesiyle ilgili detaylar veren yapımcı firma:

"Heart of Ancaria'yı (Ancaria'nın kalbi) kim ele geçirirse dünyanın kaderine o karar verecek. Zane Ashen, yozlaşmış Ashen imparatorluğunu yöneten kişi, kalbi ele geçirmek için elinden gelen herşeyi yapacak. Fakat Seraphim kalbi gizli ve güvenli bir yere sakladı. Sadece bir grup kahraman, güçlerini kullanarak Zane Ashen'in dünyaya getireceği yıkıcı terörü durdurabilir." açıklamasında bulundu.

Sacred 3'ün oynanış kısmıyla da ilgili detaylar paylaşan Deep Silver:

"Oyuncular, Ashen İmparatorluğuna karşı savaşta 4 kişiye kadar co-op oynayabilirler. Üstelik sadece İmparatorluğa karşı değil, birbirlerine karşı da dostça bir rekabet içerisinde olacaklar.

Oyuncular birden fazla sınıf arasından birini seçecekler. (Safiri Warrior ve Ancarian Lancer şu an için açıklanan iki sınıf) Sınıflardan her biri farklı yetenekler sunacak. Ashen İmparatorluğuna karşı ayakta durma şansını yakalamak için, oyuncular; kombat şekillerini, Perk'lerini ve ekipmanlarını seçmek zorundalar.

Zane'e karşı verilecek olan epik savaşın geçeceği evren, renkli, çeşitli bir yapıya bunlarla birlikte zengin mitolojik ögelere, birden fazla bölge ve iklime sahip olacak. Bu bölgelerden bir çoğu önceki Sacred oyunlarında bulunan alanlar. Braverock Kalesi gibi, ki şu an harabe haline gelmiş durumda.

Yolculukları boyunca etkileyici boss'lar ile karşılaşacak oyuncular, ödüllerini hazine, onur ve tecrübe olarak alacaklar."

Yapım aşamasındaki Sacred 3, Playstation 3, Xbox 360 ve PC için çıkış yapacak. Oyunun hikayesine başlangıç yapması açısından Sacred Citadel isimli bir oyun dijital platformlara çıkacak. Steam üzerinden edinebileceğiniz oyun da 2013 yılı içerisinde çıkacak.

YORUMLAR