Sadece Başınızı Salladığınızda Görebildiğiniz Fotoğraf Gündem Oldu

kedi illüzyon

Biyomedikal alanında doktorası bulunan Michelle Dickinson, Twitter adresi üzerinden paylaştığı görselle sosyal medyanın gündemine oturmayı başardı. Dickinson’ın paylaştığı gönderide, sadece kafanızı salladığınızda görebildiğiniz bir kedi fotoğrafı yer alıyordu.

Kısa sürede binlerce beğeni alan ve Twitter üzerinde yayılmaya başlayan görselin açıklama kısmında, “Bu optik illüzyonu sadece kafanızı sallamanız durumunda görebilirsiniz (Ciddiyim)” ibareleri kullanılmıştı. Görenler ilk olarak bu gönderiye inanmasalar bile kafalarını salladıklarında ortaya çıkan kedi silüyeti işin ciddiyetini ortaya koydu.

Yorum bırakan kimi kullanıcılar akıllı telefon titreşiminin de kedi yüzünü ortaya çıkarabildiğini belirtirken, kimilerininse herhangi bir harekete gerek kalmadan görüntüyü fark edebildikleri anlaşıldı. Bazı kullanıcılar da kedi yüzünü görmek için gözlüklerini çıkarmalarının yeterli olduğunu ifade etti. Gözlerimizin ne kadar yanıltıcı olabileceğini ortaya koyması açısından oldukça güzel bir örnek teşkil eden fotoğraf, halihazırda 1200’den fazla kullanıcı tarafından konuşulmaya devam eidlirken, yüzbinlerce kişiye ulaştı.

Gönderiyi hemen aşağıda bulabileceğiniz gibi kediyi sadece kafanızı sallamanız durumunda ortaya çıkarabilirsiniz. (Ciddiyiz)