Sadece Güvenlik İçin Bir Akıllı Telefona 850 Dolar Verir misiniz?

Sadece Güvenlik İçin Bir Akıllı Telefona 850 Dolar Verir misiniz?

Fransız akıllı telefon üreticisi Archos güvenliği ön plana aldığı GranitPhone cihazını tanıttı. GranitPhone gerçekten güvenli ama fiyatı da 850 dolar.

64 bitlik 6 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 615'den güç alan GranitPhone, 2GB RAM taşıyor. 5 inçlik ekranıyla GranitPhone kendine özel Granit OS işletim sistemiyle beraber geliyor. 16GB dahili belleği olan GranitPhone 16MP arka ve 8MP ön kameraya sahip.

Buraya kadar bu telefonda henüz 850 dolar edecek bir özellik görmemiş olmanız çok doğal. Çünkü bu bedeli sadece güvenli işletim sisteminin hatırına ödemek durumundasınız. Bu özel yazılım için Archos, güvenlik yazılımları şirketlerinden biri olan SIKUR firması ile işbirliği yapmış. Granite OS adı verilen bu yazılım Android altyapısının üzerine inşa edilmiş. Archos GranitPhone’da kullanılan Granit OS’un son derece güvenli olduğunu ifade ediyor. GranitePhone, bu yazılım sayesinde birden fazla güvenlik katmanları kullanarak çalışıyor. Diğer taraftan kullanıcılar tüm verilerini güvenli bir şekilde SIKUR bulut altyapısında barındırıyorlar.

Akıllı Telefon Güvenliği İçin İpuçları

Bulut Verilerinizi Güvende Tutmak için İpuçları

YORUMLAR