Safari Kullanarak MacBook Batarya Ömrünüzü Arttırabilirsiniz

Safari Kullanarak MacBook Batarya Ömrünüzü Arttırabilirsiniz

Son zamanlarda hız konusunda çok büyük farkları kalmayan internet tarayıcıları arasında şimdilerde de batarya tüketimi yarışı başladı. Tarayıcı alanında liderliği elinde bulunduran Google Chrome, özellikle Google servis ve ürünleri kullananlar için gerçekten harika bir tarayıcı olmasına rağmen, OS X ile çalışan Macbook'lar üzerinde biraz fazla pil tüketimi gerçekleştiriyor.

Eğer Macbook'unuz ile iş ya da kişisel amaçlı olarak fazla zaman geçiriyorsanız ve bataryasının daha fazla dayanmasını istiyorsanız ve hali hazırda bir Google Chrome kullanıcısı iseniz, Safari'ye geçmek işinize yarayabilir. BatterBox'un Macbook'lar üzerinde tarayıcı tabanlı olarak yağtığı bir pil tüketimi çalışmasında ortaya çıkan sonuç aşağıdaki gibidir.

Yukarıda sonucunu görmüş olduğunuz teste göre Macbook üzerinde pil tüketimini en az oranda tutan tarayıcı Safari. Bu tarayıcının ardından sırayla Firefox ve Chrome geliyor. Akıllı telefonlarımız için çok büyük bir problem olan şarj durumu Macbook'larınız için de geçerliyse Safari sizin için iyi bir tercih olabilir.

Yapılan testler de Macbook ile YouTube videoları izleme, Reddit üzerinde takılma, Netflix ile yayın izleme, Twitter ve Facebook'da dolanma, Gmail ve hotmail gibi e-posta servislerini kullanma, Google'da arama yapma vb. işlemler gerçekleştirilmiş. Tüm bu işlemleri Macbook üzerinde farklı tarayıcılar ile gerçekleştirilen BattteryBox'ın testi sonucu ortaya çıkan sonuç ise yukarıdaki grafikte açık bir şekilde görülüyor.

Az önce de belirttiğim üzere MAcbook ve pil tüketimi sizin için önem taşıyorsa internet tarayıcısı olarak Safari tercih etmeniz bu konuda biraz daha yarar sağlamanıza yardımcı olacaktır. Fakat Safari'yi kullanabilmek için Google Chrome ya da Firefox üzerindeki özellik ve diğer yararlarınızdan vazgeçmeniz elde edeceğiniz pil tüketimi tasarrufunu karşılamayacak düşüncesindeyseniz, tarayıcınızı değiştirmenizin bir anlamı yok.

Facebook Drone'u Aquila, Lazerle Havadan 10Gbps İnternet Yayınlamaya Hazır

YORUMLAR