Safir Ekranlı iPhone 6 Modelleri Daha Pahalı Olacak

Safir ekranlı iPhone 6 modelleri daha pahalı olacak.

Safir Ekranlı iPhone 6 Modelleri Daha Pahalı Olacak

Apple'ın iPhone 6 da Safir ekran kullanacağı söylentileri son dönemde oldukça fazla konuşuluyordu. Şimdi ise safir ekranlı modellerin farklı olacağı yani iki adet normal ekranlı model, iki adet safir ekranlı model olacağı konuşuluyor.

Gelen dedikodulara göre yeni iPhone 6 modellerinden 4 adet olacak. Bu dört modelden iki tanesi 4,7 inç boyutta ekrana sahip olacak. Bu 4,7 inç ekranlı modellerden biri normal iPhone 5S'teki gibi bir ekrana sahip olurken bir diğeri safir ekranlı olacak.

Aynı durum 5,5 inç boyutlu iPhone 6 modeli için de geçerli olacak. Ancak uzmanların belirttiğine göre böyle bir durum olması sonucunda safir ekranlı modeller diğerlerine oranla büyük fiyat farkına sahip olacağı için çok fazla satamayacaklar.

Çünkü normal bir Gorilla Glass ekranın fiyatı 3 dolar ile sınırlıyken safir ekranda bu fiyat 16 dolara kadar çıkıyor. Bu durumu yeni iPhone 6 modellerinden herhangi birinin safir olması durumunda diğerine kıyasla büyük bir fiyat farkı içereceğini gösteriyor.

Apple ise tanıtım tarihine kadar konuşmayacağını belli ediyor. Bakalım nasıl bir iPhone 6 ya da iPhone 6 modelleri ile karşılaşacağız.

10 Milyonun Üzerinde Sony PlayStation 4 Satışı Yapıldı

YORUMLAR