Sağlık Bilişim Zirvesi 8 - 9 Mayıs'ta İstanbul'da Gerçekleşecek

Sağlık Bilişim Zirvesi 8 - 9 Mayıs'ta İstanbul'da Gerçekleşecek

Bu yıl 3.'sü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Sağlık Bilişim Zirvesi, 8 - 9 Mayıs 2015 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde düzenleniyor. Sağlıkta robot devrimi ile ziyaretçilerini şaşırtacak olan etkinlikte, aklımızın bile zor aldığı teknolojilerin sağlık alanındaki uygulamalarına değinilecek.

Dünyaca ünlü isimlerin de yer alacağı etkinlikte birbirinden güzel ve yararlı konuşmalar olacak.Katılacak ünlü kişilerin isimleri;

  • David WIGGIN, Teradata - Endüstri Pazarlama Direktörü
  • Dr. Paul TAYLOR, College London Üniversitesi - Sağlık İnformatiği Enstitüsü
  • Dr. Charles GUTTERIDGE, İngiltere Barts Health Kliniği - Klinik Enformasyon Yöneticisi
  • Mr. Naim KADOGLOU, Ealing Hospital NHS Trust - Consultant General & Breast Surgeon

Tamindir olarak basın sponsoru olduğumuz Sağlık Bilişim Zirvesi kapsamında Türkiye'nin ilk dijital hastanesi de kapılarını ziyaretçilere açacak. Yakın gelecekte sağlık alanında kullanılmaya başlanacak olan robotlar sayesinde, hem doktor - hasta ilişkileri kolaylaşacak hem de hastalara tanı koyma ve tedavi süreçleri kolayaşacak. Bunun dışında robotların hata payları da oldukça düşük olduğu için daha başarılı tedavi süreçleri gerçekleşiyor olacak.

Etkinliğin en büyük sürprizlerinden bir tanesi olan sağlıkta robot devriminin en çok ilgiyi görecek olmasını beklediğimiz etkinlik süresi boyunca, katılımcıların pek çok yenilik göreceği de kesin.

Bugüne kadar sadece Amerika'da denenen "Hasta Vizit Robotu" da Amerika'dan sonra dünyada ilk kez Türkiye'de Prof. Dr. Bingür Sönmez tarafından denenecek.

Eğer fırsatınız varsa bu mükemmel etkinliği kaçırmayarak çok güzel ve yararlı 2 gün geçirmenizi tavsiye ederim. Etkinlik hakkında daha fazla bilgi alabileceğiniz resmi sayfasına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Delivery Hero, Yemeksepeti.com'u Satın Aldı

YORUMLAR