Sahte Snapchat Uygulamaları Windows Phone'dan Kaldırıldı!

Sahte Snapchat Uygulamaları Windows Phone'dan Kaldırıldı!

Daha çok video ve resim paylaşmak için kullanılan popüler mesajlaşma uygulaması Snapchat'in Windows Phone mağazasında bulunan tüm sürümleri kaldırıldı.

Windows Phone gelişmiş bir mobil işletim sistemi olmasına rağmen hala bazı uygulamalar konusundaki eksikliklerini tamamlayabilmiş değil. Android ve iOS platformlarında dünya çapında milyonlarca kez indirilen popüler mesajlaşma uygulaması Snapchat'in Windows Phone için herhangi bir resmi sürümü uzun süredir yayınlanmadı. Bunun nedeni bilinmiyor fakat bazı geliştiriciler bu eksiklikten yararlanıp sahte Snapchat uygulamaları geliştirdi. Hiç bir şekilde güvenlik önlemi olmayan bu uygulamalar Windows Phone kullanıcıları tarafından mecburen kullanılıyordu. Fakat Microsoft bu büyük sorunu ortadan kaldırmak, kullanıcıların bilgilerini korumak için resmi olmayan (tüm) Snapchat uygulamalarını mağazasından kaldırdı

Microsoft bu programları kaldırdığına dair herhangi bir açıklama yapmadı fakat tüm Snapchat benzeri uygulamalara kesin olarak mağazadan ulaşılamıyor. Hatta Snapchat'in 3. parti uygulamalarından birisi olan 6Snap'ın geliştiricisi Rudy Huyn, resmi Twitter hesabından uygulamasının mağazadan kadırıldığını açıkladı. Bu uygulamaların da kaldırılmasından sonra kullanıcılar, Snapchat'in resmi uygulamasını mağazada görmek istiyor. Bu konu hakkında bazı çalışmaların yapıldığını, belki 2015 yılında Snapchat'in resmi uygulamasının Windows Phone için yayınlanabileceğini de sizlere söyleyelim. Ama bu konuda kesin bir açıklama bulunmuyor.

Sizce Microsoft ve Snapchat iş birliğiyle resmi bir uygulama geliştirilecek mi?

Android ve iOS için geliştirilen mobil uygulamalara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Snapchat ile Arkadaşlarınıza Para Gönderebileceksiniz

YORUMLAR