Samsung 1 TB'lık SSD Modeli 840 EVO'yu Tanıttı

Samsung 1 TB'lık SSD Modeli 840 EVO'yu Tanıttı

Samsung'un teknoloji dünyasında neredeyse el atmadığı hiç bir konu kalmadı ve şirketin mobil cihazlardan tutun da bilgisayar parçalarına kadar pek çok alanda aktif olarak faaliyet göstermesi onu pek çok diğer üreticiden ayırıyor. Şimdi ise uzun süredir performans meraklılarının en önem verdikleri donanımlardan birisi olan SSD'lere el atan şirket böylece kaliteli ürünlerini bu alana da yayacak.

Özellikle giriş seviyesi SSD'lerin oldukça düşük boyutlu olmaları nedeniyle pek çok kullanıcıyı tatmin etmedikleri aşikar. Bu nedenle Samsung SSD modeli olan 840 EVO'da tam 1 TB'lık bir depolama alanı sunuyor ve 2.5 inç büyüklüğündeki sürücü SATA arabirimini destekliyor. Sahip olduğu 10nm sınıfındaki flaş bellekler ve çoklu çekirdekli MEX hafıza kontrolörü sayesinde cihaz kendi kategorisindeki en hızlı SSD'lerden birisi haline geliyor.

520 MB/sn hızında yazma gerçekleştirebilen cihazın veri okuma hızı ise 540 MB/sn olarak belirlenmiş durumda. Henüz yeni tanıtılan bir SSD sürücü olması nedeniyle fiyatına ya da ülkemizde satılıp satılmayacağına dair bir bilgi henüz mevcut değil. Pek de ekonomik olmasını beklediğimiz modelin üst düzey bir masaüstü sistem toplamak isteyen kullanıcıları cezbedeceğini tahmin etmek pek de zor değil.

Samsung mobil cihazlar direkt Android 4.3'e atlayacak

YORUMLAR