Samsung, 11 Ekim'de Yeni Bir Cihaz Daha Tanıtacak

Samsung 11Ekimde Yeni Cihaz Tanıtacak

Samsung geçtiğimiz Ağustos ayında yeni amiral gemisi Galaxy Note 9’u tanıtmıştı. Şirketin tanıtacağı bir sonraki cihazın ise katlanabilen bir akıllı telefon olacağı ve tanıtımın Kasım ayında yapılacağı tahmin ediliyordu.

Fakat Samsung şu sıralar 11 Ekim’de yeni bir cihazın tanıtılacağını işaret eden gizemli bir paylaşımda bulundu. Gizemli paylaşımda bir Galaxy etkinliği ve 11 Ekim tarihinin belirtilmesinin yanı sıra 4 kat eğlence ifadesine yer veriliyor. Yapılacak etkinlikle ilgili olarak basına gönderilen davetiyelerde herhangi bir konum belirtilmemesi de dikkat çekici. Dolayısıyla 11 Ekim’de yapılacak tanıtımın online bir tanıtım olması muhtemel.

Tanıtılacak yeni cihazın, bir çeşit kamera, bir orta seviye akıllı telefon, Galaxy A, yeni Galaxy Book 2 ya da Galaxy S serisine getirilen bir yenilik olması ihtimaller dahilinde görünüyor. Çünkü Samsung daha önce de Galaxy S serisine bazı yenilikler getirmek istediğini belirtmişti.

'4 kat eğlence' ifadesini 4 kameralı yeni bir cihaz olarak yorumlayanlar da mevcut. Bu ifade önde 2 ve arkada 2 olmak üzere 4 kameralı yeni bir akıllı telefonu işaret ediyor olabilir. 11 Ekim’deki etkinlikte Samsung’un katlanabilen akıllı telefonunu tanıtması ihtimali de bulunuyor ancak bu ihtimalin düşük olduğu söyleniyor. Çünkü katlanabilen akıllı telefonun Kasım ayındaki Samsung Geliştirici Konferansı isimli etkinlikte tanıtılması bekleniyor.

Samsung’un yanı sıra başka teknoloji devlerinin de Ekim ayında yeni cihazlarını tanıtması bekleniyor. LG V40’ın 3 Ekim’de, Google Pixel 3’ün 9 Ekim’de tanıtılması beklenirken, OnePlus 6T’nin de büyük ihtimalle 17 Ekim’de tanıtılacağı söyleniyor. 11 Ekim’de tanıtılacak olan yeni Galaxy cihazı da tanıtılacaklar kervanına dahil olunca, Ekim ayı bir hayli hareketli geçecek gibi görünüyor.