Samsung, 11 Milyondan Fazla Galaxy Note 8 Satmayı Hedefliyor

Samsung, 11 Milyondan Fazla Galaxy Note 8 Satmayı Hedefliyor

Samsung, geçtiğimiz günlerde görkemli bir lansman töreniyle tanıttığı Galaxy Note 8’in 11 milyondan fazla satış yapmasını hedefliyor. Şirket, Note 7’de yaşanan fiyaskoyu unutturmak için yeni amiral gemisini üstün özelliklerle donatmıştı. Samsung’un büyük umutlarla çıkardığı Galaxy Note 8’e gelen ilk tepkilerin, oldukça iyi olduğunu da belirtelim.

Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy Note 8’in beklentileri karşılayacağından emin gözüküyor. Samsung'un mobil şefi DJ Koh, yaptığı son açıklamada şirketin satış hedeflerinden bahsetti. Koh, Galaxy Note 5'in 11 milyon adet sattığını ve Galaxy Note 8'in de aynı rakama ulaşacağını hatta geçeceğini belirtti.

Galaxy Note 5, Samsung’un en iyi satış yapan Note modeliydi. Kullanıcıların beklentilerini karşılamayı başaran Note 5, beklenenin üstünde talep görmüştü. Galaxy Note 7’de yaşanan pil fiyaskosunu unutturmaya kararlı gözüken Samsung, Note 8’i hem tasarım hem de teknik olarak baştan yaratmıştı.

Samsung Galaxy Note 8, Super AMOLED sonsuz ekran, Exynos 8895 işlemci, 2x optik yakınlaştırmaya izin veren 12 megapiksel çift arka kamera, 3300 mAh batarya ve kablosuz hızlı şarj desteği gibi özellikleriyle oldukça dikkat çekiyor.

Bununla birlikte Samsung yaptığı açıklamada, Galaxy S8’in 48 milyon satış rakamına ulaşmasını hedeflediklerini belirtti.

Samsung Galaxy Note 8 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Galaxy Note 8 için ön sipariş tarihi 24 Ağustos, çıkış tarihi 18 Eylül olarak açıklandı. Ön sipariş verenlere Samsung WA'dan 500 TL hediye çeki, S-World üyelerine de Gear S3 Frontier hediye ediliyor. Ayrıca yapılan açıklamaya göre, daha önceden Galaxy Note 7 alan kullanıcılar, Galaxy Note 8’i büyük bir indirimle satın alma imkanına kavuşacak. Samsung, halihazırda hala Galaxy Note 7 kullanan ve Galaxy Note 8 satın almak isteyen kullanıcılarına neredeyse yarı yarıya indirim yapacağını müjdeledi. Galaxy Note 8’in Türkiye satış fiyatı 4999 TL olacak.

Samsung Galaxy Note 8 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Galaxy Note 8'in Önemli Özelliklerini Gösteren 5 Video Yayınlandı

Daha Uygun Fiyatlı Galaxy Note 8 Ortaya Çıktı

YORUMLAR