Samsung 128 GB'lık Yeni MicroSD Kartlarını Duyurdu

Samsung 128 GB'lık Yeni MicroSD Kartlarını Duyurdu

Tırnak kadar olmalarına rağmen günden güne boyutları devasal hale gelen MicroSD kart sektöründe yer alan Samsung, 128 GB kapasiteye sahip yeni MicroSD kartlarını duyurdu.

128 GB Pro Plus MicroSD olarak adlandırılan yeni ürün sayesinde, kartı yuvası olan bir cihazınıza takarak sd kart için oldukça fazla sayılabilecek kadar veri saklayabilirsiniz. Piyasada pek çok farklı marka ve özellikte SD kart olmasına rağmen, son teknoloji bir SD kart istiyor ve parayada kıyarım diyorsanız Samsung'un yeni kartları gerçekten çok cazip.

Kullanıcıların MicroSD kart alırken dikkat ettikleri en önemli unsurlar arasında marka, depolama alanı, okuma ve yazma hızı, güvenlik teknolojisi vb. bulunuyor.

Ürünün piyasa fiyatı 199 Dolar olarak belirlendi ve bu fiyat bir MicroSD kart için oldukça yüksek. Aslında bu parayla ufak ufak pek çok MicroSD kart alarak 128 GB'tan daha fazla depolama alanı elde edebilirsiniz fakat tek bir kart ile bu kadar kapasiteye sahip olmak oldukça farklı.

Ürünün okuma ve yazma hızı ile ilgili açıklama yapan Samsung, saniyede 95 MB okuma ve 90 MB yazma hızının son teknoloji olduğunu ve henüz daha üstünün yer almadığını dile getirdi. Elbette bu hızın üzerinde bir çok MicroSD kart bulunuyor fakat üretim aşamasına gelen sayısı şu an için sınırlı durumda.

Eğer hem boyutu küçük hem de kapasitesi büyük bir MicroSD almak istiyorsanız ve aynı zamanda hızlı olmasını istiyorsanız Samsung 128 GB Pro Plus MicroSD'yi satın alabilirsiniz.

YORUMLAR