Samsung 5 Kat Daha Hızlı Wi-Fi Geliştiriyor

Samsung 5 Kat Daha Hızlı Wi-Fi Geliştiriyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olan Samsung, günümüzde kullanılan en hızlı wi-fi'dan 5 kat daha hızlı wi-fi geliştirdiğini açıkladı. Geliştirme aşamasında olduklarını belirten firma eğer başarılı olursa oldukça büyük sansasyon yaratabilir.

60 GHz'lik W-Fi teknolojisi üzerinde çalışan Samsung, böylelikle saniyede 108 MB'a denk gelen 866 megabitlit veri transfer hızı, 4.6 gigabite yani saniyede 575 MB'a çıkabilecek. Bu sayede çok büyük boyutlu verilerinizi bile bir başka cihaza aktarmak istediğinizde, bu işlem bir kaç dakikanızı bile almayabilir.

Samsung 5 kat hızlı Wi-Fi projesini tamamladığında 1 GB'lık bir dosyayı bir cihazdan diğer bir cihaza taşımak için 3 saniye gibi bir süre yeterli olacaktır. Evet şaka gibi geliyor fakat olursada tadından yenmeyecek bir teknolojik gelişme gibi duruyor.

Samsung yaptığı açıklamada, 60 GHz'lik Wi-Fi teknolojisinin günümüze kadar hep teoride kaldığını, bunun sebebibin ise sinyallerin duvarları geçmekte yaşadığı problemler olduğunu açıkladı. Fakat yapılan çalışmalar ile bu engeller aşılmaya devam ediliyor ve yeni teknoloji teoriden pratiğe geçecek gibi duruyor.

Samsung'un yeni Wi-Fi teknolojisi hakkında düşündüklerinizi bizlere yazabilir ve haberimizi arkadaşlarınız ile sosyal medya üzerinde paylaşabilirsiniz.

Apple, iTunes'un Yeni Sürümünde Tasarımı Değiştiriyor

YORUMLAR