Samsung 5G Atağına Kalktı: Yeni OLED Ekranlar

Samsung şirketinin ekran kolu Samsung Display, yeni nesil ağ teknolojisi 5G’yi destekleyen akıllı telefonlar için optimize edilmiş yeni OLED tanıtımlarını yaptı.

Dünyanın en büyük ekran üreticilerinden Samsung Display, bugün 5G’li akıllı telefonlar için özel olarak geliştirilmiş yeni bir OLED ekran tanıtımı yaptı. OLED ekran pazarında ciddi bir paya hakim olan Güney Koreli şirket, pazardaki gücünü korumak istiyor.

Samsung şirketinin ekran kolu Samsung Display, yeni nesil ağ teknolojisi 5G’yi destekleyen akıllı telefonlar için optimize edilmiş yeni OLED tanıtımlarını yaptı. bu ekranlar son derece ilginç özellikleri ile kullanıcıların ilgisini çekecek.

Samsung 5G OLED ekranlar büyük tasarruf sağlayacak

Mavi ışık emisyonlarının azalmasıyla birlikte daha düşük güç tüketiminin sağlandığı paneller, dünyanın saygı duyduğu belgelendirme şirketi SGS’den ‘Eye Care Display' sertifikası aldı. Böylece şirket başarısını temellendirilmiş oldu.

Bu yeni ekranların tek sertifika aldığı yer SGS değil. Buna ek olarak, bağımsız bir ürün güvenlik sertifikasyon kurumu olan Underwriters Laboratories (UL) tarafından da onaylanan yeni OLED ekran teknolojisi, %6,5 oranında mavi ışık yayıyor. Geçen yıl piyasaya sürülen OLED panellerde %7,5 oranlarından bahsediyorduk.

OLED ekranların bu kadar önemli olmasının nedeni ise ışık tasarrufu. Bildiğiniz üzere 5G hem mobil ağ bakımından, hem de elektrik enerjisi bakımından büyük bir tüketim yaratıyor. Bu nedenle de ekran üreticileri 5G cihazlar için özel ekranlar tasarlamak zorunda kalıyor.

YORUMLAR