Samsung 5G Hizmetini 2020'de Kullanıcılara Sunacak

Samsung'un gerçekleştirdiği çalışmalar neticesinde 2020 yılında kadar 5G internet bağlantısının kullanıcılara sunulacağı ortaya çıktı.

Samsung 5G Hizmetini 2020'de Kullanıcılara Sunacak

Samsung'un mobil cihaz üretiminin yanında tüm diğer mobil teknolojilerin gelişimine de büyük katkılarda bulunduğu aşikar. Şirketin elinde bulundurduğu pek çok kablosuz internet patenti ise bunun kanıtlarından bir tanesi. Şimdi ise geliştirmeye devam ettiği 5G teknolojisi ile Samsung 2020 yılında bizlere inanılmaz bir mobil hız sunmayı hedefliyor.

Her ne kadar henüz 4G bağlantıya geçen çok fazla ülke olmasa da 5G'nin ortaya çıkmasının gerekli olduğunu belirten şirket, bu bağlantıda saniyede bir kaç GB dosya transfer hızına ulaşabildiklerini açıkladı. Eğer bu sunulan rakam doğru ise, mevcut 4G LTE teknolojisine göre bir kaç yüz defa daha hızlı bir mobil internet deneyimi 7 sene sonra bizleri bekliyor olacak.

Yapılan testler 28 Ghz frekansında gerçekleştirilmiş ve 2 kilometre mesafeye kadar saniyede 1 GB'lık aktarım hızı geçilebiliyor. Henüz geliştirme aşamasında olan bir teknoloji için 2 kilometreye kadar bu hıza erişebilmek oldukça yeterli ve sistem tamamlandığında bu kapsama alanının daha da yükseleceği tahmin ediliyor.

Son zamanlarda full HD görüntülerin ve yoğun veri aktarımlarının daha da popüler hale geldiğini düşündüğümüzde, mevcut internet bağlantılarımızın ne kadar yetersiz olacağını ve bunu aşmak için daha yüksek hızlara sahip bağlantılara ihtiyaç duyduğumuzu görebilirsiniz. Daha fazla ve daha kaliteli mobil hizmetlere erişimimizi sağlayacak olan 5G bağlantıya dair haberleri önümüzdeki günlerde de bizi takip ederek bulabilirsiniz.

Google Drive ile Sunu hazırlamayı biliyor musunuz?

YORUMLAR