Samsung 860 QVO SSD Tanıtıldı! 4 TB'a Kadar Kapasite Sunuyor

Samsung Electronics bugün, 860 QVO SSD’yi duyurdu. Dört terabyte (TB) kapasiteye kadar ulaşan seri, olağanüstü hız ve sağlamlığıyla öne çıkıyor. Şirketin yüksek yoğunluklu 4-bit çok katmanlı hücre (MLC) NAND flash mimarisini temel alan 860 QVO, terabyte düzeyindeki kapasiteleri uygun fiyatlarla daha fazla kişiye ulaştırıyor. Samsung Electronics Türkiye’nin Veri Depolama Ürünlerinden Sorumlu Müdürü İsa Tolu yeni 860 QVO SSD serisi hakkında şunları söyledi; “Günümüzde tüketiciler daha önce hiç olmadığı kadar çok sayıda yüksek çözünürlüklü dosya kullanıyor, üretiyor ve saklıyor. Bunlara 4K videolar ve yoğun grafikli oyunlar da dahil. Bu da depolama cihazlarında daha yüksek kapasite ve performans talebini artırıyor. Samsung olarak terabyte düzeyinde kapasiteye sahip SSD’lerde gelişimin öncülüğünü 860 QVO ile devam ettiriyoruz. Yeni serimiz tüm dünyada daha fazla kullanıcının hızlı performans ve yüksek kapasiteye ulaşmasını sağlayacak.”

Saniyede 550 MB’a (MB/s) ulaşan sıralı okuma ve 520 MB/s’ye varan sıralı yazma hızlarıyla 860 QVO, Samsung’un en yeni 4-bit V-NAND ve başarısı kanıtlanmış MJX kontrolcüsü sayesinde günümüzün 3-bit MLC SSD’leriyle aynı seviyede performans sergiliyor.

860 QVO tüm dünyada Aralık 2018’den itibaren, 1 TB model için 1049TL, 2 TB model için 2049TL ve 4TB model için 4199TL’den başlayan tavsiye edilen perakende satış fiyatıyla piyasaya çıkacak.

Büyük boyutlu multimedya dosyalarıyla uğraşan bilgisayar kullanıcıları, günlük kullanım deneyimlerini geliştirmek için bilgisayarlarının depolama kapasitesini artırma ihtiyacı hissediyor. Sıkça kullanılan SATA arayüzünü temel alan 2,5 inç formundaki 860 QVO, standart dizüstü ve masaüstü bilgisayarların çoğuyla kullanılabiliyor. Yüksek kapasite ve performansı uygun fiyatlı tek bir sürücüde sunan 860 QVO, işletim sistemi ve depolama için bir SSD-HDD kombinasyonu kullanma ihtiyacını da ortadan kaldırıyor. 

Samsung 860 QVO SSD'nin Teknik Özellikleri;

Arayüz

SATA 6 Gbps

Biçim

2,5 inç

Bellek Depolama

Samsung V-NAND 4-bit MLC

Kontrolcü

Samsung MJX Controller

DRAM

4 TB için 4 GB LPDDR4

2 TB için 2 GB LPDDR4

1 TB için 1 GB LPDDR4

Kapasite

4TB, 2TB, 1TB

Sıralı Okuma/Yazma Hızı

550/520 MB/s’e kadar

Rastgele Okuma/Yazma Hızı

97K/89K IOPS’a kadar

Yönetim Yazılımı

SSD yönetimi için Magician Software

Toplam Yazılan Byte

1.440TB (4TB)

720TB (2TB)

360TB (1TB)

Garanti

Üç (3) Yıl Sınırlı Garanti

SSD hakkında daha fazla bilgi için samsung.com/ssd veya samsungssd.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.