Samsung ABD'de 380 Milyon Dolarlık Fabrika Açıyor

Samsung ABD'de 380 Milyon Dolarlık Fabrika Açıyor

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, yeni yatırım planlarını duyurdu. Dünyanın en büyük organizasyonlarından birine sahip olan şirket, Amerika Birleşik Devletleri'ne 380 milyon dolarlık bir fabrika açacağını duyurdu. Bu hamleyle birlikte 954 kişiye iş fırsatı oluşturulması amaçlanıyor.

ABD Başkanı Trump'ın teknoloji şirketlerini ülkesine davet ettiğini hatırlıyorsunuz değil mi? Bu çağrıyla birlikte ABD'li yerli şirketler yavaş yavaş üretim merkezlerini ABD'ye taşımaya başladılar. Hatta birkaç ay önce Apple, başlangıçta kendi ülkesine 1 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu. Samsung ise ABD merkezli bir şirket olmamasına rağmen, 380 milyon dolarlık yatırımıyla bir bakıma çağrıya cevap vermiş oldu. 

Samsung tarafından yapılan açıklamada, Güney Carolina eyaletinde kurulacak fabrika 2020 yılında açılacak. Toplamda 380 milyon doları bulacak maliyetle beraber, 954 kişiye de istihdam sağlanacak. Diğer yandan bu fabrika ev aletlerinin üretileceği merkezlerden biri olacak. Ayrıca açıklamada, bölgenin güçlü bir tedarik zinciri ve ulaşım altyapısı olduğunun altı çiziliyor.

Samsung bugüne kadar ABD'ye 10 milyar doların üzerinde yatırım yaptı. Bakalım bu yatırımın getirisi ne olacak. 

Samsung Galaxy Note 8 Sırtında 2 Adet Kamerayla Gelebilir

YORUMLAR