Samsung, ABD'de En Çok Patent Başvurusu Yapan 2. Şirket Oldu

Samsung, ABD'de En Çok Patent Başvurusu Yapan 2. Şirket Oldu

ABD merkezli pek çok teknoloji şirketi bu yıl içerisinde fazlaca patent başvurusunda bulundu. Ancak patent listesinin ilk sırasında IBM şirketi yer alıyor. Onun hemen arkasında ise bu yıl çok konuşulan bir marka olan Samsung bulunuyor.

IBM, 2017 yılında toplam 5797 patent kaydı yaparken Samsung ise 4143 patent tescili ile ikinci sırada boy göstermeyi başardı. Bu veriler Samsung şirketinin, 1 Ocak - 1 Ağustos 2017 arasında günlük ortalama 19.5 patent kaydettiğini bizlere gösteriyor.

Bu yıl içerisinde olduğu gibi, tüm zamanlarında en fazla patent başvurusu yapan şirketi IBM olarak karşımıza çıkıyor. IBM, teknoloji şirketlerini 2010 yılından bu yana toplam 53.925 patent sayısıyla adeta yönetiyor. Samsung cephesinde ise 2010 yılından bu yana 44.301 patent kaydı yapıldığı ifade edildi. Bu verilere göre, Samsung ikinci sırada yerini aldı.

Samsung'un tüketiciler için henüz pazara sürmediği çok farklı sayısız patent gördük. Ancak şirketin sayısız patentinden hepsini kullanıp kullanmayacağını şimdilik bilemiyoruz.

Samsung Galaxy C7 2017'nin Bazı Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Samsung, Galaxy S8 ile Mükemmel Fotoğraflar Çekmeyi Öğretecek

YORUMLAR